Multimedia

Futsal

Zwyciężył fizyczny futsal20 / 11 / 2011

Zwyciężył fizyczny futsal

Za wrażenia artystyczne punktów nie przyznaje się. Akademia mając przewagę w pierwszej połowie i po wyrównanej grze po przerwie musiała w Siemianowicach uznać wyższość beniaminka.

Obserwując początek zawodów można było zastanawiać się jak wysokie zwycięstwo odniosą pniewianie. Akademicy przemieszczali się szybko po boisku i zdominowali graczy trenera Marcina Nowackiego. Swoje szanse mieli kolejno Łukasz i Dariusz Pieczyńscy, Michał Wojciechowski, Mateusz Mika i Frane Despotović. W 9. minucie Ł.Pieczyński wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie. Wszystko szło zgodnie z planem do momentu aż minutę przed przerwą jeden z graczy Siemianowic zdecydował się na strzał. Maciej Foltyn najpierw obronił jego uderzenie, ale wobec dobitki nadbiegającego Mirosława Miozgi był bezradny.

Po zmianie stron gospodarze zaczęłi grać odważniej. Gra stała się bardziej kontaktowa. - Wiedzieliśmy, że z Akademią możemy wygrać przede wszystkim walcząc fizycznie z wielką wolą i ambicją - mówił po spotkaniu Nowacki. W 34. minucie oba zespoły miały po pięć przewinień. Gracze beniaminka popełnili szósty faul i przed szansą zdobycia gola stanął Despotović. Chorwat przeniósł jednak piłkę nad bramką i końcowy wynik znów był sprawą otwartą.

W ostatniej minucie Mariusz Seget wymanewrował defensywę AFC i w korzystniejszej sytuacji znalazła się drużyna beniaminka. Trener Klaudiusz Hirsch zdecydował się wycofać bramkarza. Po chwili zakończyło się to stratą kolejnej bramki. Sytuacji nie zmienił już kontaktowy gol Miki na 13. sekund przed końcową syreną. - Wydawało się, że wyszliśmy już z kryzysu. Nadal niestety popełniamy te same błędy - podsumował Hirsch.

FC SIEMIANOWICE - AKADEMIA FC PNIEWY 3:2
(1:1)

Bramki: 0:1 Ł.Pieczyński (9.), 1:1 Miozga (19.), 2:1 Seget (40.), 3:1 Ziaja (40.), 3:2 Mika (40.)

FC Siemianowice: Potempa, Waszka - Ziaja, Jagiełło, Włodarek, Pękla, Miozga, Zygarski, Rabczak, Seget, Kordaczka, Myśliwiec

Akademia: Foltyn, Neagu - Stanisławski, Wojciechowski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Mójta, Despotović, Łeszyk, Jasiński, Solecki