Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

O awans, o prymat w regionie, o prestiż21 / 11 / 2011

O awans, o prymat w regionie, o prestiż

Niezwykle interesująco zapowiadają się jutrzejsze derby w futsalu. Stawką pojedynku KS Gniezno i Akademii FC Pniewy będzie awans do 1/8 Halowego Pucharu Polski.

Do tej pory obie drużyny spotykały się jedynie towarzysko. Wtorkowe spotkanie będzie pierwszym meczem o stawkę. - Nie nastawiamy się jakoś specjalnie na spotkanie z Akademią. Pniewianie są aktualnym mistrzem Polski i na parkiet wyjdziemy z szacunkiem dla ich osiągnięć. Nie zamierzamy jednak odpuszczać. Uważam, że nie pozostajemy bez szans. W lidze spisujemy się bardzo dobrze i chcielibyśmy naszą dobrą grę pokazać także w rozgrywkach pucharowych - mówi Paweł Hoeft, trener gnieźnian. Rzeczywiście zawodnicy z pierwszej stolicy Polski spisują się w tym sezonie znakomicie. Po ośmiu kolejkach są wiceliderem I ligi. Co innego ekipa Akademii. W niedzielę podopieczni Klaudiusza Hirscha przegrali 2:3 z beniaminkiem w Siemianowicach. - Po paru latach znów byłoby przyjemnie wywalczyć to trofeum - zauważa Hirsch. Przypomnijmy, że Akademicy dwukrotnie zagrali w finale tych rozgrywek. W 2009 roku w dwumeczu z Clearexem Chorzów okazali się lepszą drużyną i w geście zwycięstwa mogli wznieść Puchar do góry.

Smaczku całej rywalizacji dodaje fakt, iż w przeszłości trener KS grał w Akademii a w poprzednim sezonie Dominik Solecki reprezentował barwy gnieźnieńskiego klubu.

Początek wtorkowego spotkania zaplanowano na godzinę 19.30. Portal WielkopolskiSport.PL przeprowadzi relację LIVE.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA