Multimedia

Futsal

Futsalowe święto dla gospodarzy22 / 11 / 2011

Futsalowe święto dla gospodarzy

Pierwszoligowy KS Gniezno po emocjonującym meczu pokonał Akademię FC Pniewy 3:2. Podopieczni trenera Pawła Hoefta awansowali do 1/8 Halowego Pucharu Polski.

Gnieźnieńscy futsaliści sprawili niemałą niespodziankę eliminując AFC. Będąca na fali ekipa z pierwszej stolicy Polski przystąpiła nieco stremowana do pojedynku z aktualnym mistrzem Polski. Pierwsza połowa nie zachwyciła kompletu publiczności. Spokojna gra obu drużyn nie przyniosła goli. Po przerwie emocje rosły z każdą minutą. W 32. minucie Aleksander Bogucki przedarł się przez defensywę pniewian. Piłka po przebitce trafiła do nieobstawionego Pawła Kupczyka, który z zimną krwią wykorzystał sytuację. Odpowiedź Akademików była natychmiastowa - Michał Wojciechowski wykorzystał niezdecydowanie gospodarzy i wyrównał stan meczu. Bohaterem kolejnej akcji został Sebastian Śniegowski - najpierw trafił w poprzeczkę, ale w następnej okazji już nie zmarnował. Gdy minutę później Paweł Hoeft potężnym strzałem podwyższył na 3:1 wydawało się, że jest już po meczu.

Akademia wycofała bramkarza i stworzyła sobie mnóstwo sytuacji. Zdołała wykorzystać tylko jedną. - Miałem dziś tyle sytuacji, że gdybym wykorzystał wszystkie zostałbym chyba królem strzelców rozgrywek pucharowych - mówił zasmucony Wojciechowski. W zupełnie innym nastroju był Hoeft - Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa. Założyliśmy sobie pewien plan, który udało zrealizować się w pełni na boisku - powiedział trener zwycięskiej drużyny.

KS GNIEZNO - AKADEMIA FC PNIEWY 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Kupczyk (32.), 1:1 Wojciechowski (33.), 2:1 Śniegowski (35.), 3:1 Hoeft (36.), 3:2 Wojciechowski (38.)

KS Gniezno: Wasielewski, Kasprzyk - Śniegowski, Sawicki, Greser, Brenk, Sander, Jedliński, Kapsa, Bogucki, Hoeft, Kupczyk

Akademia: Neagu, Foltyn - Stanisławski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Solecki, Laskowski, Jasiński, Wojciechowski, Mójta