Futsal

Wypowiedzi po meczu Akademia - Gwiazda27 / 11 / 2011

Wypowiedzi po meczu Akademia - Gwiazda

Wypowiedzi po meczu Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska:

Rafał Krzyśka (trener Gwiazdy): - Prowadziliśmy już 2:0. Akademia w pewnych momentach nas zdominowała. Długo zaciekle broniliśmy się, ale straciliśmy pierwszą bramkę. Później Akademicy na fali wyrównali stan meczu. Przed przerwą mieliśmy jeszcze sytuację na 3:2, jednak nie strzeliliśmy do pustej bramki. Na początku drugiej połowy straciliśmy gola. Później musieliśmy odkryć się i straciliśmy kolejne bramki.

Szymon Łuszczek (Gwiazda)
: - Na pewno wygrała drużyna zdecydowanie lepsza, bardziej doświadczona. My mieliśmy swoje momenty w tym spotkaniu. Początek wskazywał na to, że jesteśmy w stanie coś ugrać. Niestety z biegiem czasu było widać, która drużyna dominuje w dzisiejszym meczu. Pniewianie wykorzystali nasze błędy. W kolejnych minutach było ich coraz więcej. Akademia grała lepszy futsal

Rafał Czerniak (trener Akademii): - Przede wszystkim chciałem podziękować zawodnikom za postawę w dzisiejszym meczu. Zwłaszcza za postawę w drugiej połowie. Wiadomo pierwsze 20 minut mogło nie nastrajać pozytywnie. Cieszę się, że piłkarze potrafili zmotywować się na drugą połowę. Graliśmy pod nieobecność trenera Klaudiusza Hirscha i Frane Despotovica, który uczestniczy w meczach kadry narodowej Chorwacji. Cieszę, że trzy punkty które są dla nas bardzo ważne zostały w Pniewach. Mam nadzieję, że zostanie podtrzymane to w następnych kolejkach i Akademia zapewni sobie miejsce w pierwsze ósemce.

Łukasz Pieczyński (Akademia): - Podsumuję mecz w terminologii bokserskiej. W pierwszej połowie dostaliśmy mały nokaut i było liczenie Akademii. Od stanu 0:2 niczym wytrawny bokser staraliśmy się wypunktować Gwiazdę. Przed przerwą zdołaliśmy doprowadzić do remisu. Po zmianie stron nadal punktowaliśmy. Skończyło się na 5:2. Cieszymy się z trzech punktów. Dedykujemy je naszemu trenerowi, który jest obecnie chory. Wierzymy, że w następnym meczu wspomoże nas już z ławki rezerwowych.