Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Mistrzowie zdołają ograć niepokonanych?02 / 12 / 2011

Mistrzowie zdołają ograć niepokonanych?

W przekonaniu wielu znawców futsalu jutrzejsze spotkanie Akademii określa się jako hit pierwszej rundy spotkań. Mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z liderem krakowską Wisłą.

Gdyby w obecnych rozgrywkach nie wprowadzono fazy play-off sobotnie spotkanie obu drużyn byłoby dla Akademii zapewne ostatnią szansą na rozpoczęcie pościgu za Białą Gwiazdą. Od bieżącego sezonu ekstraklasa futsalu funkcjonują na innych zasadach i mecz, który i tak wywołuje niemałe emocje nie ma aż tak dużego ciężaru gatunkowego - Wynik tych zawodów nie będzie miał dużego znaczenia na układu tabeli. Chcemy w Krakowie wygrać i zbierać punkty potrzebne do zakwalifikowania się do najlepszej ósemki. W tej chwili najistotniejsze dla nas jest jednak to, aby zgrywać odpowiednio zespół i przygotować się do decydującej walki o medale - mówi opiekun Akademii Klaudiusz Hirsch.

Wisła podczas sezonu 2011/12 na razie pozostaje niepokonana. Co ciekawe krakowianie, którzy nie przegrali kolejnych 19 meczów ligowych ostatniej porażki doznali z... Akademią. - Szanse w sobotnim pojedynku oceniam pół na pół - twierdzi Rafał Franz, który w poprzednich sezonach strzelał gole dla pniewian. Były zawodnik AFC dodaje: - Myślę, że w meczu padnie maksymalnie pięć bramek. Drużyna, która zagra lepiej w obronie ma większą szansę na wywalczenie trzech punktów.

Początek sobotniego meczu zaplanowano o godzinie 16.15. Spotkanie na żywo pokaże telewizja Orange Sport.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA