Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Walczyli do końca03 / 12 / 2011

Walczyli do końca

Akademia nie zdołała wywalczyć choćby punktu w wyjazdowym spotkaniu z krakowską Wisłą. Biała Gwiazda zwyciężyła 5:0. Wynik nie odzwierciedla jednak wyrównanego poziomu zawodów.

- Gratuluję Wiśle zwycięstwa, ale moim zdaniem ta wygrana jest za wysoka. Chciałbym podziękować wszystkim moim zawodnikom. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Jestem im bardzo wdzięczny za niesamowitą ambicję i wolę walki do samego końca - na gorąco podsumował Klaudiusz Hirsch. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak okazałej wiktorii podopiecznych Błażeja Korczyńskiego. Akademicy rozpoczęli mecz odważnie konstruując niebezpieczne akcje ofensywne. Oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji jednak piłka nie chciała zatrzepotać w siatce. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa nie przyniesie goli, goście popełnili szóste przewinienie. Piłkę na 10. metrze ustawił Roman Vahkula - jego strzał obronił Maciej Foltyn, ale wobec dobitki był już bezradny.

Przełomowa jak się później okazało była 25. minuta zawodów. Mateusz Mika przebiegając kolo rywala uderzył rywala łokciem. - Zrobiłem to przypadkowo - mówił. Sędziowie zinterpretowali to wydarzenie inaczej. Ambitnego zawodnika AFC ukarali od razu czerwoną kartką. Półtorej minuty później gospodarze wykorzystali osłabienie pniewian i podwyższyli na 2:0. Trener Hirsch postawił wszystko na jedną kartę. Wycofanie bramkarza skończyło się jednak stratą kolejnych goli. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Rafał Franz. Były gracz Akademii najpierw asystując przy golu Douglasa popisał się fantastycznymi nożycami a później sam skierował futbolówkę do pustej bramki. - Akademia zagrała bardzo dobrze i zawiesiła nam wysoko poprzeczkę. Po stracie drugiego gola odsłoniła się a my to wykorzystaliśmy - stwierdził.

WISŁA KRAKBET KRAKÓW - AKADEMIA FC PNIEWY 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Vakhula (19.), 2:0 Douglas (27.), 3:0 Douglas (34.), 4:0 Franz (34.), 5:0 Douglas (35.)

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Szłapa, Franz, Korczyński, Vakhula, Kiełpiński, Pater, Douglas, Czech, André

Akademia: Foltyn, Neagu - Wojciechowski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Mójta, Jasiński, Solecki, Despotović, Stanisławski

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA