Multimedia

Futsal

Diabły pokonane - święta będą radosne!09 / 12 / 2011

Diabły pokonane - święta będą radosne!

Mistrzowie Polski po dramatycznym meczu zakończą rok w dobrych nastrojach. W wyjazdowym spotkaniu Akademia FC Pniewy pokonała Red Devils 5:4.

Zawody w Chojnicach tak naprawdę zaczęły się dopiero po przerwie. W trakcie pierwszych 20 minut oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji strzeleckich, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Po zmianie stron worek z golami rozwiązał Dariusz Pieczyński. Gol Akademików zadziałał na gospodarzy niczym płachta na byka. Szybko wyrównali i dążyli do zdobycia kolejnych goli. Zbytnio jednak skupiali się na ofensywie i popełniali kardynalne błędy w obronie. Pniewianie po strzałach Marcina Stanisławskiego i Bartosza Łeszyka wypracowali dwubramkową przewagę. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale po zdobyciu kontaktowych goli szybko narażali się na kolejne straty.

Spotkanie miało dwóch bohaterów. Kapitalną formą popisał się Nicolae Neagu i Tomasz Kriezel. Ten pierwszy kilkukrotnie ratował swój zespół w wydawało się beznadziejnych sytuacjach. Z kolei młody zawodnik Czerwonych Diabłów popisał się hat-trickiem. Jeżeli jego talent będzie rozwijał się prawidłowo to polska reprezentacja może zostać wzmocniona w przyszłości wartościowym graczem. - Zawsze ciężko nam się tutaj grało. Dziś zrealizowaliśmy plan i wywozimy trzy punkty. Bardzo cieszę się, że zawodnicy wytrzymali trudy tego spotkania - podsumował Klaudiusz Hirsch, trener zwycięskiej ekipy.

RED DEVILS CHOJNICE - AKADEMIA FC PNIEWY 4:5 (0:0)

Bramki: 0:1 D.Pieczyński (22.), 1:1 Kriezel (26.), 1:2 Stanisławski (27.), 1:3 Łeszyk (29.), 2:3 Kriezel (36.), 2:4 Ł.Pieczyński (38.), 3:4 Sobański (39.), 3:5 D.Pieczyński (40.), 4:5 Kriezel (40.)