Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Benefis Klaudiusza Hirscha31 / 12 / 2011

Benefis Klaudiusza Hirscha

W piątkowy wieczór trybuny pniewskiej hali wypełniły się szczelnie. Sympatycy futsalu pojawili się na szczególnym spotkaniu. Zawodnicy Akademii FC Pniewy zmierzyli się z drużyną Gwiazd Macieja Scherfchena. Towarzyskie zawody zakończyły się wynikiem 10:10. Rezultat w tym dniu był najmniej istotną sprawą.

Charytatywne spotkanie w trakcie którego zbierane były fundusze na rehabilitację Kariny Szczepańskiej z Nosalewa (niepełnosprawnej uczennicy Gimnazjum z porażeniem mózgowym) było jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery zawodniczej aktualnego trenera AFC.

W Pniewach pojawiła się plejada futsalowców i piłkarzy z boisk trawiastych. Ekipę Akademii poza aktualnymi zawodnikami reprezentowała "stara gwardia" w osobach Rafała Mielcarka, Marka Koniecznego, Pawła Hoefta. Na parkiecie pojawił się także prezes AFC Cezary Pieczyński. Maciej Scherfchen do swojej drużyny zaprosił między innymi znanych z występów w poznańskim Lechu Krzysztofa Kotorowskiego, Błażeja Telichowskiego, Jakuba Wilka i Zbigniewa Zakrzewskiego.

Mecz rozgrywano 4x10 minut. W przerwach pomiędzy kwartami kibice mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie rzutów karnych i licytacji koszulek. Najwyższą cenę uzyskano za koszulkę Krzysztofa Kotorowskiego oraz krakowskiej Wisły przywiezioną przez obecnego na spotkaniu Rafała Franza. Łącznie na rehabilitację Kariny wylicytowano blisko 5 tysięcy złotych.

- Dziękuję wszystkim którzy pojawili się na dzisiejszym spotkaniu. To dla mnie szczególna chwila. Po wielu latach spędzonych na boisku chciałem pożegnać się z kibicami. Teraz pragnę poświęcić się już tylko pracy trenerskiej - powiedział Hirsch.

 


Trener Hirsch nadal jest w wysokiej formie
(fot. Krzysztof Kaczyński / www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)
 


Klaudiusz Hirsch symbolicznie opuszcza parkiet
(fot. Krzysztof Kaczyński / www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)
 


Po spotkaniu wielu młodych kibiców chciało zdobyć autograf
(fot. Krzysztof Kaczyński / www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)

 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA