Futsal

Wypowiedzi po meczu Akademia - Gatta09 / 01 / 2012

Wypowiedzi po meczu Akademia - Gatta

Wypowiedzi po meczu Akademia FC Pniewy - Gatta Zduńska Wola:

Wojciech Sopur (trener Gatty): Gratuluję Akademii zdobycia trzech punktów. Widać, że nieprzypadkowo są mistrzami Polski. W pierwszej połowie gdy prowadziliśmy 1:0 grali super w obronie, po zmianie stron strzelili nam szybko trzy gole będące konsekwencją naszych błędów. Nie mogę być zadowolony z wyniku i z postawy mojej drużyny. Myślę, że przed nami sporo pracy. Na tę chwilę Akademia pokazała nam nasze miejsce w szeregu.

Marcin Stanisławski (Gatta): Moim zdaniem spotkanie rozstrzygnęło się w przerwie meczu. To znaczy my go przegraliśmy a Akademia wygrała. Gospodarze pokazali, że nie liczy się ilość zawodników, ale ich jakość. Jest to cały czas mocny. Dzisiejszy mecz będzie dla nas świetnym materiałem do dalszej pracy. Zależało mi bardzo na zwycięstwie, może nawet bardziej niż zwykle.

Klaudiusz Hirsch (trener Akademii): Dziękuje za gratulacje. Tak naprawdę należą się one moim zawodnikom. Pokazali niesamowitą klasę. Myślę, że wygraliśmy to spotkanie bardziej przygotowaniem mentalnym. Kwestie kadrowe wymusiły na nas skupienie się na obronie. Zawodnicy wywiązali się wzorowo ze wszystkich założeń a przy okazji zagraliśmy bardzo skutecznie. Bardzo cieszę się, że tacy zawodnicy jak Dominik Solecki i Michał Wojciechowski potrafili w trudnych momentach wziąć na siebie ciężar gry. Dodatkowo do składu powrócił Daniel Lebiedziński. Całość świetnie uzupełnili doświadczeni Bartosz Łeszyk, Frane Despootvić i Łukasz Pieczyński. Nie można również zapomnieć o wspaniałym powrocie do bramki Szymona Jankowskiego.

Bartosz Łeszyk (Akademia): Dziękuje i gratuluję kibicom. Zaprezentowali się znakomicie. Dla mnie był to ich najlepszy występ w tym sezonie. Świetny doping, który w znaczący sposób pomogł nam w zwycięstwie. Gratuluję trenerowi doboru taktyki na to spotkanie. Konsekwencja w grze obronnej przyniosła pożądane efekty. Dziękuje wszystkim chłopakom za niesamowitą walkę oraz wszystkim ludziom, którzy w okresie przerwy świątecznej przyczynili się do poprawy naszej wytrzymałości oraz poruszania się na boisku.