Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Hala gotowa - można grać!14 / 01 / 2012

Hala gotowa - można grać!

Reprezentacyjna hala w Pniewach jest już gotowa do futsalowego dwumeczu Polski z Belgią. Po raz pierwszy w historii aktualna stolica polskiego futsalu będzie gościć drużynę narodową.

Organizatorzy spotkań w sposób szczególny przygotowują się do tego wydarzenia. - To dla nas ogromny zaszczyt gościć reprezentacje narodowe. Cieszymy się, że po latach starań gmina Pniewy wraz z Akademią Futsal Club zostały organizatorami międzynarodowego dwumeczu. W ostatnich tygodniach pracowaliśmy bardzo intensywnie nad jak najlepszym przygotowaniem się do tego wyjątkowego wydarzenia sportowego - mówi burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny.

Oba spotkania zostaną rozegrane na specjalnie przygotowanej nawierzchni. Dziś przed południem specjalny zespół mający doświadczenie w przygotowywaniu imprez o randze międzynarodowej zakończył montaż maty. Trener kadry Vlastimil Bartosek na spotkania z Belgami powołał między innymi Michała Wojciechowskiego z AFC. - Bardzo cieszę się z kolejnego powołania do reprezentacji Polski. To dla mnie bardzo ważna sprawa. Będę miał okazję zagrać przeciwko piłkarzom z którymi nie tak dawno mierzyłem się podczas turnieju UEFA Futsal Cup. Kadra naszych rywali jest bardzo silna i będą to dla nas trudne zawody. Dla mnie mają one szczególne znaczenie. Po pierwsze zagram w hali, którą znam z występów w Akademii a po drugie będę mógł zaprezentować się publiczności, która towarzyszy nam w zmaganiach ligowych. Zachęcam wszystkich kibiców do gorącego wsparcia - mówi Wojciechowski.

Zarówno jutrzejsze jak i poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Oba mecze będzie można obserwować dzięki relacji VIDEO za pośrednictwem portalu WielkopolskiSport.PL.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA