Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Foltyn: najwięcej emocji jest na trybunach19 / 01 / 2012

Foltyn: najwięcej emocji jest na trybunach

Po kilku świetnych występach w ostatnim meczu ligowym Macieja Foltyna zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Przyczyną absencji była kontuzja. Pojawił się jednak na trybunach i dopingował swoich kolegów.

Dlaczego nie mogłeś zagrać z Gattą?
Na pierwszym treningu w Nowym Roku delikatnie naciągnąłem więzadło poboczne piszczelowe. Kontuzja jest o tyle nieprzyjemna, że nieleczona może spowodować dłuższą przerwę w grze.

Jaki wynik stawiałeś przez spotkaniem z ekipą Zduńskiej Woli? O czym pomyślałeś, gdy dowiedziałeś się że koledzy będą musieli walczyć w okrojonym składzie?
Wiedziałem, że sytuacja kadrowa jest kiepska, ale wierzyłem w nasze zwycięstwo. To co pokazali moi koledzy na parkiecie było niesamowite. Wielki szacunek dla nich!

Jak oceniasz występ Szymona Jankowskiego, który po kilku latach zagrał w oficjalnym meczu?
Szymon zagrał bardzo dobry mecz. W kilku sytuacjach uratował nas przed utratą gola. Widać, że powrót na parkiet sprawił mu wiele radości i udowodnił, że dalej może bronić na wysokim poziomie, dzięki czemu rywalizacja wśród bramkarzy wzrośnie co powinno odbić się pozytywnie na formie każdego z nas.

Bardzo zaangażowałeś się w doping (na zdjęciu) podczas meczu z Gattą. Gdzie jest więcej emocji i nerwów: między słupkami, na ławce rezerwowych czy trybunach?
W moim odczuciu najwięcej emocji jest na trybunach. Oglądam wtedy mecz i wiem, że nic nie zależy ode mnie, stoję z boku i jedynie głośnym dopingiem mogę wspomóc drużynę. Stojąc wśród grona przyjaciół na trybunach, którzy również bardzo przeżywają to co się dzieje na pakiecie emocji jest jakby więcej. Gdy jestem na bramce muszę zachować zimną głowę i odłożyć emocje na bok.

Kiedy wrócisz do treningów?
Niestety w tym tygodniu jeszcze nie dam rady.. Nie będzie mnie w kadrze na mecz z Marwitem. Wprawdzie jest coraz lepiej jednak wracając do treningów wolę mieć 100% pewności, że kontuzja jest za mną i mogę wracać do formy. Treningi powinienem wznowić w połowie przyszłego tygodnia.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA