Multimedia

Futsal

Niełatwy debiut Carlosa Calvo Diaza22 / 01 / 2012

Niełatwy debiut Carlosa Calvo Diaza

Szczęście w postaci remisu było bardzo blisko. Piłkarze Akademii do ostatniej sekundy walczyli o wyrównujące trafienie w wyjazdowym spotkaniu z Marwitem. Łukasz Pieczyński pomylił się o kilka centymetrów i trzy punkty zostały w Toruniu.

Spotkania zaczęło się fatalnie dla pniewian. Rywale już w 7. minucie wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Nie załamało to mistrzów Polski - jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktową bramkę i na drugą połowę wyszli z wielką wolą odrobienia strat. Występujący dziś w roli kapitana Daniel Lebiedziński rozgrywał znakomite zawody. Świetnie wyprowadzał akcje a jego dwa trafienia przed przerwą dały nadzieję na zwycięstwo. Niestety dla podopiecznych trenera Klaudiusza Hirscha sędziowe nie byli zbyt dobrze dysponowani. W 26. minucie piłka odbiła się od ręki Adriana Citko i wpadła do siatki. Przewaga Marchewkowych znów powiększyła się. - To jest skandal. Sędziowie nie panują nad wydarzeniami na boisku - opiekun AFC wyliczał błędy.

W ekipie Akademii zadebiutował Carlos Calvo Diaz i trzeba przyznać, że zawodnicy Marwitu dali mu się we znaki. Bez pardonu atakowali hiszpańskiego gracza - możliwie mocno uprzykrzali mu życie i nie dali rozwinąć skrzydeł. - Jestem bardzo zadowolony z jego gry. Dziękuje wszystkim zawodnikom za pokazanie serca i walkę do samego końca o wyrównującego gola - podsumował Hirsch.

MARWIT TORUŃ - AKADEMIA FC PNIEWY 4:3 (3:2)

Bramki: 1:0 Krawczyk (1.), 2:0 Demiszew (6.), 3:0 Sobalczyk (7.), 3:1 Lebiedziński (9.), 3:2 Lebiedziński (19.), 4:2 Citko (26.), 4:3 Ł.Pieczyński (31.)

Marwit: Wasylczenko, Słowiński - Maciąg, Citko, Korecki, Demiszew, Sobalczyk, Morozow, Kończalski, Kieper, Krawczyk, Szczepaniak

Akademia: Jankowski, Przybylski -  Wojciechowski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Lebiedziński, Solecki, Diaz