Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Wypowiedzi po meczu Marwit - Akademia23 / 01 / 2012

Wypowiedzi po meczu Marwit - Akademia

Wypowiedzi po meczu Marwit Toruń - Akademia FC Pniewy:

Michał Maciąg (Marwit): Emocje były dosłownie do ostatniej sekundy. Może za szybko objęliśmy wysokie prowadzenie i trochę nas to uśpiło. Trzeba podkreślić, że Akademia grę z lotnym bramkarzem ma opracowaną niemal do perfekcji. Było ich sześciu w polu, ale sześciu naprawdę bardzo dobrych zawodników. Przyjechali w okrojonym składzie, mogło wydawać się, że zabraknie im sił, ale wytrzymali całe spotkanie. Szczęście się trochę do nas uśmiechnęło. Nie mnie oceniać czy nasza czwarta bramka została zdobyta ręką. Sytuacja jest sporna.

Roman Smirnow (trener Marwitu): Szczęście zawsze idzie do lepszych. To oznacza, że byliśmy lepsi. Kiedy mieliśmy przewagę trzech goli niepotrzebnie zaczęliśmy popełniać błędy. Myślę, że kibice w tak ciekawym meczu otrzymali masę pozytywnych emocji. Udało się pokonać mistrzów Polski. Gdyby Akademia zagrała w pełnym składzie byłoby nam ciężko zwyciężyć. Sędziowie mylili się w jedną i drugą stronę. Ogólnie rzeczywiście arbitrzy popełniali wiele błędów.

Klaudiusz Hirsch (trener Akademii): Świetne widowisko. Mecz nie ułożyć się po naszej myśli. Chłopacy jednak potrafili podnieść po szybko straconych bramkach. Przede wszystkim uporządkowaliśmy grę w obronie. W ofensywie bardzo często graliśmy w przewadze z wycofanym bramkarzem. Marwit groźnie atakował, nam też udawało się stworzyć wiele sytuacji. Szkoda, że nie zdołalismy ich wykorzystać . Mam wielki szacunek do moich zawodników. Zostawili serce, pokazali że potrafią grać w futsal nawet w tak okrojonym składzie. Ten mecz nie był najważniejszy w tym sezonie. Wszystko rozstrzygnie się w play-off'ach. Ci którzy zagrali z Marwitem pokazali, że stać ich na grę na wysokim poziomie. Żałuję bardzo, że do poziomu sportowego nie dostosowali się sędziowie. Oczywiście Marwit wygrał bo strzelił jedną bramkę więcej i tego im gratuluję. Natomiast uważam, że poziom sędziowania był żenujący. Niestety nie pierwszy raz arbitrzy w ogóle nie panują nad wydarzeniami na boisku. Nie będę owijał w bawełnę to jest dla mnie skandal. Hiszpanie byli zdumieni. Zetknęli się z taką sytuacją po raz pierwszy. Ja nie mówię, że wszyscy sędziowie są beznadziejni. Tak nie może być jeżeli chcemy dźwigać tę dyscyplinę. Może jeżeli zaczniemy o tym dyskutować, analizować to coś się ruszy. Jeżeli zostawimy to w spokoju to w każdej kolejce będą takie sytuacje. Dla mnie to jest dramatyczne.

Daniel Lebiedziński (Akademia): Szkoda straconych punktów. Mieliśmy sporo sytuacji, ale zabrakło nam trochę precyzji w wykończeniu akcji. W końcówce spotkania była szansa na zdobycie wyrównującego trafienia. Pozytywnym akcentem meczu z Marwitem jest fakt, że potrafiliśmy wytrzymać całe 40 minut kondycyjnie. Choć graliśmy w bardzo wąskim składzie w ostatnich minutach dominowaliśmy na parkiecie dążąc do remisu.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA