Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Janovsky kontra Despotović31 / 01 / 2012

Janovsky kontra Despotović

Dwanaście zespołów będzie od dziś rywalizować w Chorwacji o mistrzostwo Europy w futsalu. W tym gronie zabraknie kadry Polski. Polską ligę reprezentować będzie dwóch zawodników - Chorwat Frane Despotović oraz Czech Jan Janovsky.

W poprzednim sezonie w barwach Akademii FC Pniewy zdobywali wspólnie mistrzostwo Polski. W obecnych rozgrywkach mieli okazję stanąć na przeciw siebie. Górą okazał się Chorwat - jego Akademia ograła Rekord Bielsko-Biała 3:2. Los sprawił, że w już w fazie grupowej mistrzostw Europy Janovsky będzie miał okazję do rewanżu. Jest wielce prawdopodobne, że spotkanie Chorwacji z Czechami będzie decydowało o awansie jednej z drużyn do kolejnej fazy. - Zgadza się. Wyniki mogą tak ułożyć się, że ten mecz będzie miał ogromne znaczenie dla układu tabeli - mówi Janovsky. - Na boisku nie będzie sentymentów. Zagramy bardzo poważnie - podkreślają jednomyślnie.

Faworytem mistrzostw jest broniąca tytułu Hiszpania. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali trzy ostatnie edycje mistrzostw. - To tylko sport. Wszystkie zespoły prezentują wysoki poziom. Jedno zagranie może zadecydować o końcowym wyniku. Zagramy u siebie. Będziemy dopingowani przez pełne trybuny. Wszystko może zdarzyć się - zauważa Chorwat. Dla Despotovica to szczególne mistrzostwa. Jego drużyna swoje grupowe mecz rozegra w Splicie - Na ten moment czekałem bardzo długie lata. Zagram u siebie. Na trybunach pojawi się cała moja rodzina. Wierzymy i mierzymy w medal - podsumowuje gracz Akademii i reprezentacji Chorwacji.

Dzisiejsze spotkanie Chorwacji z Rumunami można obejrzeć na kanale Eurosport. Początek o godzinie 21.00. Finał mistrzostw rozegrany zostanie 11 lutego w Zagrzebiu.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA