Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Kara za uderzenie Diaza02 / 02 / 2012

Kara za uderzenie Diaza

Denis Demiszew za uderzenie Carlosa Calvo Diaza nie zagra w trzech najbliższych meczach. To efekt kary nałożonej przez Komisję Ligi na zawodnika Marwitu Toruń.

Treść uzasadnienia:

Komisja Ligi w oparciu o protest klubu Akademia Futsal Club Pniewy oraz w oparciu o zapis wideo z zawodów rozegranych w ramach 13 kolejki Futsal Ekstraklasy w dniu 22.01.2012 r. pomiędzy zespołami Marwit Toruń – Akademia Futsal Club Pniewy wszczęła postępowanie dyscyplinarne względem zawodnika Denysa Diemisheva, z uwagi na podejrzenie popełnienia przewinienia dyscyplinarnego polegającego na niesportowym zachowaniu wskazanego zawodnika.

Komisja ustaliła, że w zawodach 13. kolejki Futsal Ekstraklasy rozegranych w dniu 22.01.2012 r. pomiędzy zespołami Marwit Toruń - Akademia Futsal Club Pniewy w 31 minucie meczu zawodnik KS Marwitu Toruń oznaczony numerem 8, Denys Diemishev uderzył łokciem w twarz zawodnika Akademii FC Pniewy oznaczonego numerem 11, Carlosa Calvo Diaza. Uderzenia to nie zostało zauważone przez sędziów zawodów Andrzeja Witkowskiego oraz Ryszarda Walendziaka, natomiast zostało zarejestrowane przez kamerę wideo rejestrującą przebieg zawodów zgodnie z postanowieniami Regulaminu rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy Futsalu na sezon 2011/2012. Dnia 01.02.2012 r. podczas posiedzenia Komisji obwiniony Denys Diemishev złożył wyjaśnienia, w których stwierdził że uderzenie Carlosa Calvo Diaza wynikało z walki o pozycję w trakcie gry i nie było zamierzone.

Mając powyższe na uwadze Komisja zważyła co następuje:

Komisja zakwalifikowała zachowanie obwinionego Denysa Demisheva jako szczególnie ciężkie przewinienie polegające na uderzeniu przeciwnika bez piłki. Ponadto Komisja nie dała wiary wyjaśnieniom obwinionego Denysa Diemisheva, że uderzenie Carlosa Calvo Diaza wynikało z walki o pozycję w trakcie gry i nie było zamierzone.

Komisja Ligi uznała, że orzeczenie wobec Denysa Diemisheva kary zasadniczej – kary dyskwalifikacji w wymiarze trzech meczów okaże się karą wystarczająco dolegliwą za popełnione przewinienie dyscyplinarne. Komisja uznała ponadto, że orzeczenie kary we wskazanym wymiarze pozwoli osiągnąć jej prewencyjny cel na przyszłość, poprzez zapobieżenie niesportowemu zachowaniu zawodnika w kolejnych meczach rozgrywek.

Zobacz (prawa część kadru) jak doszło do uderzenia Carlosa Calvo Diaza: 

 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA