Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Krzyśka: nie będziemy rozpamiętywać porażki08 / 03 / 2012

Krzyśka: nie będziemy rozpamiętywać porażki

Ten mecz może zadecydować o tym, że Akademia rozpocznie play-offy z uprzywilejowanej pozycji. Piątkowy rywal pniewian - Gwiazda Ruda Śląska nie jest jeszcze pewien gry w najlepszej ósemce.

Mistrz Polski ma spore szanse na wywalczenie trzeciej pozycji po sezonie regularnym. Za podopiecznymi trenera Klaudiusza Hirscha przemawia kilka faktów. Po pierwsze historia - zawodnicy z Rudy Śląskiej jeszcze nigdy nie zdołali urwać punktów AFC. Po drugie - już raz w tym sezonie pniewianie wyszli z opresji w pojedynku z zespołem trenera Rafała Krzyśki. Pod koniec listopada ubiegłego roku Akademia przed własną publicznością przegrywała już 0:2, ale ostatecznie zwyciężyła 5:2. - Do spotkania podchodzimy normalnie jak do każdego kolejnego meczu. Chcemy po prostu zwyciężyć, więc na pewno nie będziemy rozpamiętywać porażki w Pniewach - zapowiada trener Gwiazdy.

Kolejnym ważnym argumentem będącym po stronie Akademików jest dyspozycja obu zespołów. Co prawda trudno przewidzieć jak po blisko dwutygodniowej przerwie zaprezentują się gracze z Pniew, ale gospodarze piątkowego meczu w ostatnich kolejkach nie rozpieszczają swoich fanów. Po kilku udanych spotkaniach futsaliści z Rudy Śląskiej zostali okrzyknięci czarnym koniem rozgrywek, jednak później coś zacięło się w ich grze - To miłe, że wiele osób tak nas spostrzega, ale myślę że jesteśmy solidną drużyną która w każdym meczu walczy o zwycięstwo - twierdzi Krzyśka.

Teoretycznie trudno wskazać atuty Gwiazdy. W praktyce jednak pniewianie będą musieli włożyć sporo wysiłku i zaangażowania, aby z trudnego terenu wywieźć trzy cenne punkty. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:15 - transmisję ze spotkania będzie można obserwować na stronie www.orange.pl/Orange-sport.phtml

 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA