Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Pozostał niedosyt15 / 03 / 2012

Pozostał niedosyt

Znacznie słabsza druga połowa w wykonaniu Akademii zadecydowała o porażce z krakowską Wisłą. Mistrz Polski w prestiżowym pojedynku uległ 3:6.

Początkowo nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia tego spotkania. Pniewianie zagrali uważnie w defenywie i odważnie konstruowali akcje zaczepne. W 6. minucie Frane Despotović dał gospodarzom prowadzenie. Jednak już po chwili Maciej Foltyn po strzale Adriana Patera musiał wyciągać piłkę z siatki. Akademicy nie załamali się i kilkadziesiąt sekund później Daniel Lebiedziński dał kolejne prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie rozpoczął się dramat podopiecznych Klaudiusza Hirscha. Najpierw Andrzej Szłapa wyrównał stan meczu a w 34. minucie Foltyn popełnił spory błąd. - Nawrat świetnie rzucił piłkę, ja źle obliczyłem jej lot. Nie ma się co oszukiwać  - strata tego gola to moja wina - powiedział na gorąco młody bramkarz AFC. Chwilę później czwartego gola dla gości zdobył Zbigniew Mirga i sytuacja pniewian stała się trudna. Na domiar złego w końcówce meczu Despotović i David Fernandez Hurtado nie wykorzystali przedłużonych rzutów karnych. - Szkoda przede wszystkim niewykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie. Mogliśmy uzyskać bezpieczną przewagę, ale piłka dwukrotnie trafiała w słupek - mówił niepocieszony Hirsch.

AKADEMIA FC PNIEWY - WISŁA KRAKBET KRAKÓW 3:6 (2:1)

Bramki: 1:0 Despotović (6.), 1:1 Pater (7.), 2:1 Lebiedziński (7.), 2:2 Szłapa (28.), 2:3 Czech (34.), 2:4 Mirga (35.), 2:5 Czech (38.), 3:5 Hurtado (39.), 3:6 Pater (40.)

Akademia: Foltyn, Przybylski - Wojciechowski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Solecki, Despotović, Caceres, Hurtado, Diaz

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Szłapa, Kusia, Franz, Wachula, Kiełpiński, Wołoszyn, Pater, Czech, Szymanowski

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA