Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Jeszcze ponad 12 godzin?28 / 03 / 2012

Jeszcze ponad 12 godzin?

Futsalowy mistrz Polski Akademia FC Pniewy zakończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu. - Po słabym początku sezonu taki był nasz cel. Znaleźć się w gronie uprzywilejowanych drużyn - mówi trener Klaudiusz Hirsch.

Rozstawienie przed pierwszą rundą play-off'ów ma spore znaczenie. Drużyny, które znalazły się wyżej w tabeli po 22. kolejkach rozgrywek ekstraklasy pierwsze dwa spotkania zagrają na własnym parkiecie. Regulamin historycznych pierwszych futsalowych play-off'ów w naszym kraju wymaga, aby na każdym etapie drużyny okazały się trzy razy lepsze od swoich rywali. Może okazać się, że drużyna chcąca wywalczyć mistrzostwo Polski będzie musiała rozegrać dodatkowo (po zakończeniu sezonu zasadniczego) aż 15 meczów!

- Dodatkowo wszystkie mecze rozgrywane systemem play-off muszą zakończyć się wynikiem rozstrzygniętym - zauważa Anna Bryła ze Spółki Futsal Ekstraklasa. W skrajnych przypadkach może to oznaczać 150 minut dodatkowej gry. Czy gracze będą przygotowani na takie obciążenia? - Zawodnicy bardzo ciężko pracowali w okresie przygotowawczym. Nowy system rozgrywek wymagał od nas odpowiedniego planu przygotowań, gdzie przygotowanie kondycyjne było jednym z głównych akcentów. Wiem, że zawodnicy Akademii mają ogromny potencjał motoryczny co potwierdzają wyniki testów i jestem pewien, że zaowocuje to w play-offach. Mamy przed sobą długą i ciężką drogę, ale jesteśmy do niej dobrze przygotowani. - mówi Rafał Czerniak, odpowiadający w Akademii za przygotowanie fizyczne zawodników.

750 minut czystej gry - tyle czasu może być potrzebne do wyłonienia futsalowego mistrza Polski w tym roku. - Jestem dobrej myśli i wierzę w swój zespół. Sezon jest bardzo trudny, ale przy odpowiedniej postawie na parkiecie stać nas na obronienie tytułu - mówi Hirsch.

Akademia walkę z Gwiazdą Ruda Śląska o awans do kolejnej fazy rozgrywek zaczyna w sobotę o godzinie 18. Dzień później o tej samej porze zaplanowano drugie spotkanie.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA