Multimedia

Futsal

Pierwszy krok31 / 03 / 2012

Pierwszy krok

Akademia zrobiła pierwszy krok w drodze do obrony mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Klaudiusza Hirscha w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off'ów ograli Gwiazdę Ruda Śląska 3:0.

Zanim sędzia gwizdkiem rozpoczął zawody piłkarze oby ekip minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej córki byłego zawodnika Akademii Jarosława Szuby. Mistrz Polski od początku spotkania zdominował drużynę gości. Już w 2. minucie Akademików na prowadzenie wyprowadził Dariusz Pieczyński. W dalszej części meczu gospodarze nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. W końcówkach obu połów swoje trafienia dołożyli Michał Wojciechowski i Dominik Solecki. - Moi zawodnicy zagrali niemal perfekcyjny mecz. Wiem, że jutro też wyjdą na parkiet z takim zaangażowaniem i podejściem do gry. Zagraliśmy mądrze i pewnie w obronie. Szkoda, że kilka sytuacji nie zakończyło się podwyższeniem rezultatu. Szczególnie w pierwszej połowie dominowaliśmy na boisku. Dziękuje kibicom za fantastyczny doping. Gwiazda musi spodziewać, że jutro zagramy jeszcze lepiej - powiedział po końcowej syrenie Hirsch.

Jutro obie drużyny zagrają drugie spotkanie.

AKADEMIA FC PNIEWY - GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 D.Pieczyński (2.), 2:0 Wojciechowski (20.), 3:0 Solecki (40.)