Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Czerniak: Wszystko idzie zgodnie z planem12 / 04 / 2012

Czerniak: Wszystko idzie zgodnie z planem

Po dwóch udanych meczach pierwszej fazy play-off zawodnicy Akademii spokojnie przygotowują się do być może decydującego o awansie do półfinału starcia z Gwiazdą Ruda Śląska.

Obie rundy sezonu regularnego wymagały specyficznego przygotowania kondycyjnego. Najbliższe mecze zweryfikują czy praca nad wydolnością była zrealizowana prawidłowo. - Stan przygotowania zawodników pod względem wydolnościowym w rundzie zasadniczej oceniam jako optymalny tzn. dostosowany do systemu rozgrywek. Początek rundy sympatyków naszej drużyny mógł nie napawać optymizmem, ale w miarę upływu czasu zawodnicy Akademii zaczęli nabierać wiatru w żagle aby w kluczowym momencie sezonu osiągnąć maksimum możliwości i to nie tylko w kwestii wytrzymałości, ale też pozostałych zdolnościach motorycznych - mówi odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników Rafał Czerniak. Dodaje również - Wspólnie z trenerem Klaudiuszem Hirschem podjęliśmy decyzję, że nie będziemy przeprowadzać specjalistycznych testów wydolnościowych po zakończeniu rundy zasadniczej. Skupiliśmy się na bieżącej kontroli wysiłku podczas jednostek treningowych. Taki rodzaj kontroli jest dla nas wygodniejszy i nie zaburza mikrocyklu.Wiemy jakim poziomem wydolności dysponuje każdy z zawodników i jesteśmy zadowoleni z wyników jakie otrzymujemy - wszystko idzie zgodnie z planem.

Podczas trzytygodniowej przerwy sztab szkoleniowy postawił na pełną regenerację organizmów. - Pracujemy nad maksymalizacją indywidualnego potencjału każdego z zawodników. Skupiamy się na wysiłkach startowych, które najlepiej przygotują zawodników Akademii do walki o mistrzostwo. Dodatkowo czas wolny wykorzystujemy na leczenie kontuzji i drobnych urazów - kończy Czerniak.
 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA