Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Sobota z Gran Derbi w tle18 / 04 / 2012

Sobota z Gran Derbi w tle

W najbliższą sobotę sympatycy Akademii zapewne nie będą emocjonować się tylko wydarzeniami na parkiecie w Rudzie Śląskiej. Po zakończeniu trzeciego meczu AFC z Gwiazdą na murawę Camp Nou wyjdą zawodnicy FC Barcelony i Realu Madryt.

Jak rozkładają się sympatie do obu ekip wśród przedstawicieli futsalowego mistrza Polski? Bez wątpienia kciuki najmocniej za Real będą ściskać pochodzący z Madrytu Carlos Calvo Diaz, David Fernandez Hurtado oraz Jesus Hurtado Caceres. Ich sprzymierzeńcami będą Frane Despotović, Łukasz Pieczyński, Nicolae Neagu i Maciej Foltyn. Z Blaugraną z kolei sympatyzują Dominik Solecki, Michał Wojciechowski, Dariusz Pieczyński (w opozycji do brata Łukasza), Szymon Jankowski, Daniel Lebiedziński oraz Bartosz Łeszyk.

- Z jednej strony zachwycam się pięknem futbolu jaki prezentuje Barcelona i uwielbiam oglądać ich mecze, a z drugiej moim ulubionym bramkarzem jest Iker Casillas i to za niego trzymam kciuki. Lubię też dość kontrowersyjną postawę José Mourinho i jego pracę z zespołem. Trudno stwierdzić, ale jak mam już wskazywać to niech będzie to Real - mówi Patryk Przybylski, młody bramkarz Akademii. Podobnego zdania jest Mateusz Mika - Nie jestem fanem żadnej z drużyn, jednak lubię jak Barca gra piłką w ataku. Ze względu na osobę trenera Mourinho, który potrafi świetnie ustawić taktycznie zespół - zwłaszcza w obronie - będę kibicował Realowi - deklaruje Mika.

Odrobinę skomplikowaną postawę prezentuje znany fan Manchesteru United trener Rafał Czerniak: - Nie będę kibicował ani jednym ani drugim. Jeśli miałbym się zdecydować to raczej Real, mimo że bardziej lubię Atletico - mówi.

Może zdarzyć się tak, że Akademicy nie będą mieli okazji obejrzeć Gran Derbi na żywo. Jeżeli w sobotę zdołają po raz trzeci ograć Gwiazdę Ruda Śląska to zadowoleni z awansu do fazy półfinałowej play-off'ów wsiądą w autobus i wrócą do Wielkopolski. - Nie zamierzamy zostawać na Śląsku i oglądać meczu na Camp Nou. Chcemy wygrać z Gwiazdą - deklarują jednomyślnie.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA