Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Gol bramkarza pieczętuje awans21 / 04 / 2012

Gol bramkarza pieczętuje awans

Precyzyjny strzał Macieja Foltyna z własnego pola bramkowego przypieczętował trzecie zwycięstwo Akademii nad Gwiazdą Ruda Śląska. Mistrz Polski awansował do fazy półfinału play-off'ów.

Zanim cały zespół z Pniew mógł celebrować wiktorię fani zebrani na trybunach obejrzeli zacięte i obfitujące w żółte i czerwone kartki spotkanie. - Chcemy spróbować zagrać znacznie agresywniej niż w poprzednich meczach - zapowiadał Rafał Krzyśka, trener Gwiazdy. Nikt chyba nie spodziewał się, że gospodarze już po czterech minutach będą mieli na koncie pięć fauli akumulowanych! W międzyczasie Carlos Calvo Diaz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Oba te fakty spowodowały, że Akademicy uzyskali komfort rozgrywania kolejnych akcji. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w końcówce - gole przeplatały się z czerwonymi kartkami. Z boiska zostali usunięci Jesus Hurtado Caceres i Łukasz Pieczyński. Podopieczni Klaudiusza Hirscha grając w osłabieniu nie tylko nie stracili gola, ale po strzale Foltyna na pustą bramkę dobili Gwiazdę. - Jestem bardzo zły. Popełniliśmy juniorski błąd, nie zablokowaliśmy bramkarza rywali przy wyprowadzaniu piłki i straciliśmy szansę na korzystny rezultat - powiedział Krzyśka.

Akademia czeka teraz na kolejnego rywala - Clearex Chorzów lub Rekord Bielsko-Biała. Z jednym z tym zespołów już za tydzień rozpocznie rywalizację o awans do finału.

GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA - AKADEMIA FC PNIEWY 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Diaz (2.), 0:2 Mika (34.), 1:2 Martyn (36.), 1:3 Foltyn (39.)

Gwiazda: Krzyśka, Widuch, Bugański, Jonczyk, Hajnc, Hewlik, Łuszczek, Piasecki, Zabłocki, Siadul, Słonina, Martyn

Akademia: Foltyn, Neagu, Wojciechowski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Solecki, Despotović, Caceres, Hurtado, Diaz

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA