Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Kontrowersje - protest Rekordu!29 / 04 / 2012

Kontrowersje - protest Rekordu!

Już w trakcie sobotniego meczu przedstawiciele Rekordu Bielsko-Biała mieli sporo zatrzeżeń do pracy sędziów. Po zakończeniu spotkania złożyli protest.

Szczególne niezadowolenie w szeregach gospodarzy pojawiło się w dwóch momentach: gdy sędziowie ukarali bramkarza Rekordu Krystiana Brzenka czerwoną kartką oraz w sytuacji po której Łukasz Pieczyński podwyższył prowadzenie Akademii na 4:2. Moment wcześniej arbitrzy nie odgwizdali rzutu rożnego dla podopiecznych Andrea Buccioli - pniewianie wyprowadzili kontrę i zdobyli gola.

Zarząd Spółki Rekord SSA po meczu złożył prostest w którym między innymi domagał się powtórzenia meczu. Nie dojdzie jednak do tego. - W odpowiedzi na wniosek Rekordu Bielsko-Biała, oświadczamy, że wynik meczu nie może być zmieniony, a mecz nie może zostać powtórzony. Jak jasno mówią Przepisy Gry, decyzje podejmowane przez sędziów podczas meczów, są ostateczne, a ewentualnej zmianie mogą podlegać tylko określone zdarzenia. Dlatego drugi wniosek Rekordu został uznany i Krystian Brzenk w dzisiejszym meczu może zagrać - wyjaśnia w komunikacie na stronie Futsal Ekstraklasy Dariusz Kępiński, przewodniczący Komisji Ligi.

Całe orzeczenie Komisji Ligi dot. protestu Rekordu można przeczytać tutaj.
 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA