Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Jeden krok do finału29 / 04 / 2012

Jeden krok do finału

Zawodnicy Akademii FC Pniewy po dwóch zwycięstwach w Bielsku-Białej wracają do Wielkopolski w znakomitych humorach. W niedzielnym pojedynku ograli Rekord 6:4 - do awansu do finału mistrzostw Polski potrzebują już tylko jednej wygranej.

Zanim sędzia rozpoczął dzisiejsze zawody po wczorajszym meczu odbyła się "dogrywka". Przedstawiciele Rekordu mieli sporo zastrzeżeń do pracy sędziów i złożyli protest. Szczególne niezadowolenie w szeregach gospodarzy pojawiło się w dwóch momentach: gdy sędziowie ukarali bramkarza Rekordu Krystiana Brzenka czerwoną kartką oraz w sytuacji po której Łukasz Pieczyński podwyższył prowadzenie Akademii na 4:2. Moment wcześniej arbitrzy nie odgwizdali rzutu rożnego dla podopiecznych Andrea Buccioli - pniewianie wyprowadzili kontrę i zdobyli gola.

Zarząd Spółki Rekord SSA po meczu złożył protest w którym między innymi domagał się powtórzenia meczu. Nie dojdzie jednak do tego. - W odpowiedzi na wniosek Rekordu Bielsko-Biała, oświadczamy, że wynik meczu nie może być zmieniony, a mecz nie może zostać powtórzony. Jak jasno mówią Przepisy Gry, decyzje podejmowane przez sędziów podczas meczów, są ostateczne, a ewentualnej zmianie mogą podlegać tylko określone zdarzenia. Dlatego drugi wniosek Rekordu został uznany i Krystian Brzenk w dzisiejszym meczu może zagrać - wyjaśnił w komunikacie na stronie Futsal Ekstraklasy Dariusz Kępiński, przewodniczący Komisji Ligi.

Niedzielna rywalizacja przebiegała już znacznie spokojniej. Miejscowi gracze oszczędzali siły i nie atakowali już z taką determinacją. Publiczność obejrzała aż 10 goli. W pierwszej połowie piłka wpadała do siatki z częstotliwością naboi wystrzeliwanych z karabinu maszynowego. Warto odnotować powrót Nicolae Neagu do bramki Akademii. Reprezentacyjny bramkarz Mołdawii nie jest jeszcze zadowolony ze swojej formy. - Potrzebuję trochę czasu, żeby po kontuzji dojść do wysokiej dyspozycji - mówi.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. W obu spotkaniach zaprezentowali się bardzo dobrze. Jedni grali więcej, inni mniej - mimo to stanowimy kolektyw. Każdy z nich jest ważny dla zespołu i przyczynia się do osiąganych przez nas wyników - podsumował trener Klaudiusz Hirsch.

REKORD BIELSKO-BIAŁA - AKADEMIA FC PNIEWY 4:6 (3:4)

Bramki0:1 Ł.Pieczyński (4.), 1:1 Dura (6.), 1:2 D.Pieczyński (7.), 2:2 Szymura (8.), 2:3 Caceres (10.), 3:3 Dura (11.), 3:4 Wojciechowski (19.), 4:4 Szymura (24.), 4:5 Despotović (26.), 4:6 Hurtado (35.)

Rekord: Brzenk, Kurowski, Szymura, Janovsky, Łysoń, Polasek, Wojtas, Mentel, Budniak, Dura, Bubec, Włoch

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, D.Pieczyński, Ł.Pieczyński, Lebiedziński, Wojciechowski, Mika, Hurtado, Despotović, Caceres, Solecki

 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA