Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Akademia w finale!05 / 05 / 2012

Akademia w finale!

Akademia po raz trzeci zwyciężyła Rekord Bielsko-Biała i awansowała do finału play-off'ów. Dziś pniewianie ograli rywali 2:1.

Trzecia odsłona rywalizacji o awans do ścisłego finału przyniosła najwięcej emocji. Nie mający nic do stracenia goście zagrali w otwarte karty. Nicolae Neagu od początku meczu miał sporo pracy. Swoich szans szukali Wojciech Łysoń i Tomasz Dura - jednak to Daniel Lebiedziński w 9. minucie wykazał się skutecznością pod drugą bramką. Akademicy objęli prowadzenie, ale nie zamierzali bronić tego wyniku. Bramkarz Rekordu Krystian Brzenk często musiał prezentować swoje umiejętności.

Ogromne znaczenie dla losów spotkania miał błąd defensywy gości - w 29. minucie wydawało się, że piłka opuści plac gry, Jan Janovsky asekurował futbolówkę do której wybiegł Brzenk. Niezdecydowanie graczy z Bielsko-Białej wykorzystał Łukasz Pieczyński i zdobył gola! - Myślałem, że będzie aut, ale zdecydowałem się zaatakować. Wyciągnąłem nogę i wyłuskałem piłkę - mówił po meczu szczęśliwy strzelec. Wydawało się, że w tym momencie Rekord wycofa bramkarza i postara się odrobić straty. Trener Andrea Bucciol jednak dopiero pięć minut przed końcem zdecydował się na ten manewr. Goście zdołali raz pokonać Neagu, ale to było wszystko na co było stać bielszczan tego wieczoru.

Akademia musi poczekać na swojego finałowego rywala. Dziś Gatta pokonując Wisłę wyrównała stan rywalizacji na 2:2. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w środę w Krakowie.

AKADEMIA FC PNIEWY - REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Lebiedziński (9.), 2:0 Ł.Pieczyński (29.), 2:1 Polasek (36.)

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, Pieczyński Ł, Pieczyński D., Lebiedziński, Wojciechowski, Mika, Hurtado, Despotović, Diaz, Solecki

Rekord: Brzenk, Kurowski - Janovsky, Łysoń, Bubec, Szymura, Wojtas, Budniak, Dura, Mentel, Polasek, Machura

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA