Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Nadszedł czas finału11 / 05 / 2012

Nadszedł czas finału

- Skład historycznego pierwszego finału play-off jest idealny. Jestem szczęśliwy, że o złoty medal Wisła zmierzy się z Akademią - mówi Rafał Franz, zawodnik Białej Gwiazdy w przeszłości reprezentujący barwy pniewskiego klubu.

Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha bez większych komplikacji dotarli do finału. Po zakończeniu sezonu zasadniczego wyeliminowali (nie ponosząc porażki) ekipy Gwiazdy Ruda Śląska oraz Rekordu Bielsko-Biała. Zupełnie inaczej wyglądała droga którą musieli pokonać zawodnicy z Krakowa. Najpierw z małymi kłopotami uporali się z Pogonią 04 Szczecin a w półfinale stoczyli aż pięciomeczowy bój z Gattą Zduńska Wola. Wicemistrz poprzedniego sezonu dopiero w środę zapewnił sobie awans pokonując beniaminka rozgrywek 10:2.

Pojedynek polskich futsalowych gigantów zapowiada się niezwykle ciekawie. - Znam wartość przeciwników i ich klasę. Wiele osób na początku sezonu skreśliło Akademików, ale nie ja - mówi Franz. Rzeczywiście gracze AFC w decydujących meczach prezentują się znakomicie. Świetnie poukładani taktycznie po ostatnich zwycięstwach wyjechali dziś w bojowej atmosferze - Nie boimy się nikogo. Doceniamy przeciwników, ale zamierzamy pokazać w Krakowie, że to nam należy się złoty medal - zapowiada Frane Despotović.

Portal WielkopolskiSport.PL z sobotniego (godz. 18) spotkania przeprowadzi tekstową relację na żywo. Niedzielny pojedynek o godzinie 14 będzie transmitowany przez telewizję Orange Sport.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA