Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Foltyn uratował zwycięstwo13 / 05 / 2012

Foltyn uratował zwycięstwo

W doskonałych humorach wrócą do Wielkopolski futsaliści Akademii FC Pniewy. Dziś ponownie pokonali na wyjeździe krakowską Wisłę i do obrony mistrzowskiego tytułu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Niedzielne spotkanie miało jeszcze więcej dramaturgii niż wczorajsze otwarcie finałowej batalii. Mecz rozpoczął się idealnie dla pniewskiego zespołu - już 2. minucie Łukasz Pieczyński zadał gospodarzom pierwszy cios. Wiślacy szybko otrząsnęli się i Błażej Korczyński zamykając jedną z akcji wyrównał stan meczu. Ostatnia sekunda pierwszej połowy przyniosła kontrowersyjną sytuację. W momencie gdy rozbrzmiewała syrena na strzał zdecydował się Daniel Lebiedziński. Piłka wpadła do siatki. Wiślacy reklamowali, że zrobiła to już po czasie - Nie winię sędziów. Mogę winić tylko moich zawodników, że dopuścili do takiej sytuacji - powiedział na spokojnie po meczu Korczyński, grający trener krakowskiego zespołu.

Nie mający nic do stracenia gospodarze po przerwie rzucili się do odrabiania strat. W końcu Adrian Pater pokonał Macieja Foltyna. Akademicy nie załamali się i realizowali założenia trenera Klaudiusza Hirscha. Dyscyplina taktyczna przyniosła efekt - Mateusz Mika i Carlos Calvo Diaz powiększyli przewagę AFC do dwóch goli. Po chwili jednak Korczyński zdobył kontaktowego gola. 15 sekund przed końcem meczu Łukasz Pieczyński popełnił szóste przewinienie - do przedłużonego rzutu karnego podszedł Pater. Zawodnik Wisły uderzył z całej siły (na zdjęciu) wprost w ręce Foltyna. - Spokojnie wyczekałem do samego końca. Rywal był pod sporą presją i uderzył na siłę a mi udało się obronić - powiedział młody bramkarz.

Akademia już w najbliższy piątek w Pniewach może przypieczętować obronę mistrzostwa. Trzeci pojedynek zaplanowano o godzinie 17.00.

WISŁA KRAKBET KRAKÓW - AKADEMIA FC PNIEWY 3:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Ł.Pieczyński (2.), 1:1 Korczyński (11.), 1:2 Lebiedziński (20.), 2:2 Pater (30.), 2:3 Mika (35.), 2:4 Diaz (36.), 3:4 Korczyński (36.)

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Szłapa, Kusia, Franz, Korczyński, Wachula, Kiełpiński, Pater, Czech, Andre

Akademia: Foltyn, Jankowski - Wojciechowski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Despotović, Diaz, Hurtado, Solecki

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA