Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Despotović: najważniejszy gol w barwach Akademii (FOTO)01 / 06 / 2012

Despotović: najważniejszy gol w barwach Akademii (FOTO)

Frane Despotović - dwa lata temu przyjechał do Polski, żeby wzmocnić szeregi Akademii. Podczas obecności w klubie miał istotny wkład w wywalczenie dwóch mistrzowskich tytułów. W międzyczasie z reprezentacją Chorwacji wywalczył czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy. Wczoraj skończył się jego kontrakt i wrócił do swojego kraju.Co myślałeś gdy dwa lata temu przyjechałeś do Polski, jakie miałeś cele?
Moim głównym celem było pokazać się z dobrej strony na polskich parkietach i udowodnić ludziom którzy ściągnęli mnie z Chorwacji, że podjęli dobrą decyzję. Oczywiście przede wszystkim chciałem poza granicami swojego kraju wywalczyć mistrzostwo. Udało mi się to dwa razy.

Jak z perspektywy tego okresu oceniasz poziom polskiej ligi futsalu?
Dla mnie polska liga prezentuje średnio europejski poziom. Cały czas rozwija się, idzie do przodu zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym.

Który moment będziesz wspominał z największą przyjemnością?
To nie jeden moment. Dwie chwile będę wspominał bardzo długo. W poprzednim sezonie gdy po meczu z Pogonią wywalczyliśmy mistrzostwo. Ogromną radość przyniosła mi także zwycięska finałowa rywalizacja z krakowską Wisłą.

Najważniejszy gol w barwach Akademii?
Rok temu graliśmy u siebie z Wisłą. Musieliśmy wygrać, żeby przedłużyć swoje nadzieje na wywalczenie tytułu najlepszej drużyny. To był trudny mecz. W przedostatniej minucie przy wyniku 3:3 rywale popełnili szóste przewinienie. Zostałem wytypowany do wykonywania przedłużonego rzutu karnego. Pamiętam, że przy oddawaniu strzału poślizgnąłem się. To była najdłuższa sekunda w moim życiu (śmiech) - po chwili piłka wpadła do siatki i wszyscy mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Jakie masz plany na przyszłość?
Chciałbym jeszcze pograć kilka lat poza granicami Chorwacji. Później planuję zostać trenerem. Prywatnie wkrótce ożenię się i chciałbym zostać ojcem.

Masz już jakieś propozycje? Gdzie spędzisz następny sezon?
Mam do przemyślenia kilka opcji, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Coś się kończy a coś zaczyna..
Zgadza się. Jest mi bardzo smutno wyjeżdżać. Polska to mój drugi dom. Chciałbym podziękować wszystkim których poznałem - Prezesowi, trenerowi i kolegom z parkietu. Wielkie słowa uznania przekazuję również do kibiców. Wspaniale nas dopingowaliście i dzięki Wam mogliśmy osiągać takie wyniki.


Poniżej prezentujemy serię zdjęć podczas której Frane wykonuje pamiętny
przedłużony rzut karny w meczu z Wisłą Krakbet Kraków
(fot. Krzysztof Kaczyński /
www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)

 

 

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA