Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Ł.Pieczyński: To będzie dla mnie wymarzony debiut18 / 06 / 2012

Ł.Pieczyński: To będzie dla mnie wymarzony debiut

Profesjonalne podejście Łukasza Pieczyńskiego do piłkarskich obowiązków, ambitna i skuteczna gra w zespole Akademii FC Pniewy - to wszystko zaowocowało pierwszym powołaniem do futsalowej reprezentacji Polski.

Na takie mecze czeka się przez wiele lat. Jeszcze większą przyjemność sprawia fakt, gdy przeciwnikiem jest zespół, który przez wielu uznawany jest za bardzo trudny do pokonania. Co o powołaniu sądzi gracz AFC?

Pierwszy mecz w reprezentacji i od razu rywalem będzie, najbardziej utytułowana drużyna naszego globu, Brazylia..
- Zgadza się. To będzie dla mnie wymarzony debiut. Moim zadaniem w tych meczach będzie pokazanie się z jak najlepszej strony. Dobrą grą chcę potwierdzić, że zasłużyłem na to powołanie.

Jaki jest cel takiego wyjazdu?
- Bez wątpienia w pojedynkach z takim rywalem będziemy mogli zebrać cenne doświadczenie. Wiadomo na jakim pułapie jest futsal w Brazylii i Polsce. My jeszcze wielu rzeczy musimy uczyć się. Rywalizacja z czterokrotnym mistrzem świata to wspaniała okazja do tego, żeby podpatrzeć jak grają najlepsi. Nie zamierzamy przed meczem poddawać się. Chcemy zaprezentować się pozytywnie.

Czy rozmawiałeś już z innymi zawodnikami na temat Twojego powołania?
- Zakończyliśmy okres roztrenowania i wielu z nas jest już na urlopach. Odbyłem kilka krótkich rozmów z kolegami z Akademii. Wszyscy bardzo mi gratulowali. Myślę, że nie będę miał problemów z aklimatyzacją w kadrze. Wejście do reprezentacji nie powinno być trudne - z wszystkimi znam się od kilku lat z parkietów ligowych.

Czy rozegranie trzech meczów w okresie między rozgrywkami ligowymi nie będzie problemem?
- Myślę, że nie będzie stanowiło to problemu. W trakcie ostatniego sezonu po raz pierwszy graliśmy w play-offach. W tej fazie rozgrywaliśmy pojedynki codziennie. Poza tym dzięki występom w futsalowej Lidze Mistrzów wiem jak zregenerować się i być w pełni formy podczas kolejnych meczów. Przed wyjazdem do Brazylii będę przygotowywał się indywidualnie. Trener reprezentacji będzie miał do dyspozycji 13 zawodników w polu. Taka ilość graczy powinna wystarczyć do rozegrania trzech meczów w ciągu pięciu dni.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA