Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Zmiany w play-offach03 / 07 / 2012

Zmiany w play-offach

Mistrz Polski nadchodzącego sezonu 2012 / 2013 wzorem zakończonych rozgrywek zostanie wyłoniony również po fazie play-off. Ta jednak zostanie przeprowadzona z niewielkimi modyfikacjami.

- Wspólnicy postanowili pozostać przy formule play-off, z tą różnicą, że po rudzie zasadniczej zespoły z miejsc 1-4 będą w uprzywilejowanej pozycji. Aby awansować do półfinału mistrzostw Polski, wyżej sklasyfikowane kluby będą do awansu potrzebowały tylko dwóch zwycięstw przy trzech ich rywali. Nowością jest też to, że rywalizacja będzie się rozpoczynała jednym meczem u „słabszego” po sezonie zasadniczym - tłumaczy Dariusz Kępiński - Od półfinałów dla zwycięzców rywalizacja wraca do „starego” systemu, natomiast zespoły, które przegrają w pierwszej fazie play-offów kończą sezon i będą sklasyfikowane według kolejności po 22. meczach. Nowością jest też to że zdobywcą brązowych medali zostanie zespół lepszy w dwumeczu rozegranym na zasadach pucharowych. Spadkowicz z ekstraklasy zostanie wyłoniony w identycznej formule jak obowiązywała w zakończonym sezonie - dodał przewodniczący Komisji Ligi.

W nadchodzących rozgrywkach nie będzie przerwy pomiędzy pierwszą i drugą rundą sezonu zasadniczego. - Każdego roku mówiło się że za mało gramy w okresie, kiedy nie ma meczów piłki trawiastej a także niewiele się dzieje na innych arenach sportowych. Dlatego po dyskusji z uczestnikami rozgrywek postanowiliśmy że w tym sezonie praktycznie nie będzie przerwy pomiędzy pierwszą i drugą rundą sezonu zasadniczego. W roku 2012 każdy zespół rozegra 13 meczów, a w rundzie wiosennej 9 sezonu zasadniczego i w zależności od zajętego miejsca dodatkową pulę spotkań - mówi Kępiński.

Nowymi członkami Spółki zostali beniaminkowie ekstraklasy AZS UŚ Katowice oraz AZS UG Gdańsk.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA