Multimedia

Futsal

Remis w Szczecinie27 / 10 / 2011

Remis w Szczecinie

Futsalowy mistrz Polski odzyskuje rytm gry. Akademia zremisowała na wyjeździe ze szczecińską Pogonią 1:1. Zdobyty na niewygodnym terenie punkt może w przyszłości okazać się bezcenny.

Pozytywem czwartkowego pojedynku jest bez wątpienia fakt, iż w grze pniewskiej drużyny można było zaobserwować jej największe atuty z poprzedniego sezonu. Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha zaprezentowali się mądrze w obronie, nie biegali bezproduktywnie przy wychodzeniu wysokim presingiem. Zaoszczędzone w ten sposób siły szczególnie w drugiej połowie znalazły odzwierciedlenie w dokładniejszym i szybszych podaniach do znajdujących się w dogodnych sytuacjach zawodników.

W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn raczej badali swoje siły aniżeli skupiali się na budowaniu groźnych akcji zaczepnych. Po zmianie stron spotkanie nabrało rumieńców. Zespoły walczyły o pełną pulę. Najpierw szczęście uśmiechnęło się do szczecinian. - Byliśmy źle ustawieni w obronie. Gracze gospodarzy wykorzystali to i Daniel Maćkiewicz skierował piłkę do pustej bramki - stwierdził Hirsch.

Akademicy nie mając nic do stracenia podkręcili tempo gry. W 35. minucie kapitan AFC Bartosz Łeszyk kapitalnie podał do Daniela Lebiedzińskiego, który ze stoickim spokojem skierował piłkę do siatki. Do końca spotkania mimo okazji z obu stron wynik nie zmienił się. - Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Wyszliśmy na parkiet z nastawieniem wywalczenia trzech punktów. Niestety nie udało się - powiedział strzelec wyrównującego gola dla AFC.

Remis jak najbardziej można uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Drużyny pokazały sporo ambicji i chęci zwycięstwa. Choćby dlatego żadna z nich nie zasłużyła na porażkę. Na słowa uznania zasługują bramkarze obu ekip - świetne interwencje Dominika Kubraka i Macieja Foltyna spowodowały, iż spotkanie zakończyły się niskim, jak na futsalowe realia remisem.

POGOŃ 04 SZCZECIN - AKADEMIA FC PNIEWY 1:1 (0:0)