Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Zdobędą kolejny puchar?10 / 09 / 2011

Zdobędą kolejny puchar?

Zespoły Akademii FC Pniewy i Wisły Kraków do tej pory zmierzyły się ze sobą tylko dwukrotnie. Oba spotkania ligowe w poprzednim sezonie stały na wysokim poziomie sportowym a wynik pojedynków był do końcowych sekund kwestią otwartą. W niedzielę obie ekipy zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Stawką meczu na neutralnym terenie w Brzegu będzie Superpuchar Polski w futsalu.

W obu zespołach w trakcie przerwy letniej doszło do zmian kadrowych. Krakowianie wzmocnili się kilkoma wartościowymi zawodnikami. Z kolei szansę występu w barwach Akademii otrzymają Jędrzej Jasiński i Dominik Solecki. Smaczku niedzielnej rywalizacji dodaje fakt, iż w szeregach Białej Gwiazdy zagra Rafał Franz, który w poprzednim sezonie wywalczył z Akademią mistrzostwo Polski.

- Do spotkania podchodzimy na luzie. Nie jesteśmy w tym meczu faworytem, także cała presja spada na zespół z Krakowa. Cieszę się, iż zagramy z dobrym przeciwnikiem bo wiadomo, że za dwa tygodnie czekają nas bardzo ciężkie mecze z Lidze Mistrzów. Ten mecz z Wisłą będzie dla nas wartościowym sprawdzianem - mówił po ostatnim treningu trener Klaudiusz Hirsch. - Cieszę się, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Na pewno będziemy walczyć o Superpuchar - tego trofeum nie mamy jeszcze w klubowej kolekcji - zauważa Hirsch.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA