Multimedia

Futsal

Wstydu nie było11 / 09 / 2011

Wstydu nie było

Zawodnicy Akademii FC Pniewy nie zdołali wywalczyć pierwszego w historii klubu Superpucharu Polski. W meczu o to prestiżowe trofeum ulegli krakowskiej Wiśle 3:4. Pniewianie na 7 sekund przed końcową syreną mieli jeszcze szansę wyrównać z rzutu wolnego. Nie udało się i Superpuchar pojechał do Grodu Kraka.

Spotkanie z Wisłą miało dać odpowiedź na pytanie jak podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha są przygotowani do sezonu oraz turnieju UEFA Futsal Cup 2011 (początek 24 września). Pojedynek z bardzo wzmocnioną w letniej przerwie krakowską drużyną pokazał, że sympatycy AFC nie mają powodów do obaw. Pniewianie rozpoczęli zawody z nastawieniem przeciwników na swoją połowę. Przypominało to trochę piłkarskie szachy i badanie swoich możliwości. 8. minuta okazała się pechowa dla mistrza Polski. W ciągu kilkunastu sekund akademicy stracili dwa gole. Cztery minuty później Marcin Stanisławski zdobył kontaktowego gola. Wiślacy jeszcze przed przerwą zdołali odpowiedzieć kolejnym trafieniem i na tablicy wyników znów widniała dwubramkowa przewaga.

W drugiej połowie kibice zobaczyli zupełnie inną Akademię. Szybszą, bardziej agresywną, dynamiczniej reagującą na rozwój sytuacji na boisku. Zaowocowało to kolejnym trafieniem - szczęśliwym strzelcem okazał się debiutujący w Akademii Jędrzej Jasiński. Trzy minuty później nadzieje na wyrównanie stanu rywalizacji kapitalnym strzałem pod poprzeczkę rozwiał Rafał Franz. Trener Hirsch zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę - wycofał bramkarza i niewiele brakowało, żeby pniewianie odrobili straty. Mateusz Mika zdobył kontaktowego gola a później nie brakowało sytuacji na wyrównanie wyniku. Zabrakło jednak czasu. - Gratuluję Wiśle zwycięstwa. Zagrali bardziej efektywny futsal. Chciałem podziękować moim zawodnikom. Ten mecz był dla nas niewiadomą. Jeszcze nie jesteśmy w pełnej dyspozycji. Mam nadzieję, że forma pójdzie w górę. Bardzo chciałbym też podziękować kibicom, którzy przyjechali nas dopingować - podsumował trener mistrzów Polski.

Na pocieszenie dla pokonanego zespołu pozostaje fakt, iż najbardziej wartościowym graczem pojedynku o Superpuchar Polski został Marcin Stanisławski.

AKADEMIA FC PNIEWY - WISŁA KRAKÓW 3:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Wołoszyn (8.), 0:2 Korczyński (8.), 1:2 Stanisławski (12.), 1:3 Vakhula (19.), 2:3 Jasiński (27.), 2:4 Franz (30.), 3:4 Mika (37.)