Multimedia

Futsal

Powtórka z historii17 / 09 / 2011

Powtórka z historii

Historia lubi powtarzać się. Poprzedni sezon rozpoczął się dla Akademii identycznie - od wyjazdowej porażki 2:3. Styl w którym pniewianie zaprezentowali się w Zduńskiej Woli niestety pozostawiał wiele do życzenia.

Zawodnicy mistrza Polski sami byli zaskoczeni tym jak ułożył się pojedynek. O pierwszej połowie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. - Zagraliśmy słaby mecz. Nie byliśmy tą samą drużyną, która tydzień temu walczyła z Wisłą. Być może zagraliśmy trochę za asekurancko - mówił po meczu kapitan AFC Bartosz Łeszyk.

Prawdziwe emocje tak naprawdę rozpoczęły się dopiero dwie minuty przed końcową syreną. Przy stanie 1:1 obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Najpierw Mateusz Mika wyprowadził Akademię na prowadzenie - kilkanaście sekund później na tablicy znów pojawił się jednak remis. Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha postawili wszystko na jedną kartę. Wycofali bramkarza i gdy wydawało się, że są w stanie zadać decydujący cios Dominik Kosuń zdecydował się na strzał ze swojej połowy. Nicolae Neagu nie zdążył wrócić pomiędzy słupki ze strefy zmian i na trybunach zapanowała euforia.

- Zaryzykowaliśmy pełną pulę i dziś nie udało nam się wywalczyć kompletu punktów. Zagraliśmy słabą pierwszą połowę. Po zmianie stron stworzyliśmy sytuacje, ale szczęście było dziś po stronie gospodarzy. Nie mam pretensji do zawodników. Pozytywem tego meczu jest to, że obyło się dziś bez kontuzji. Za tydzień zaczynamy turniej UEFA Futsal Cup i nie możemy pozwolić sobie na stratę zawodników - podsumował Hirsch.

GATTA ZDUŃSKA WOLA - AKADEMIA FC PNIEWY 3:2 (1:0)

Bramki
: 1:0 Olejniczak (13.), 1:1 Mika (26.), 1:2 Mika (38.), 2:2 Olejniczak (38.), 3:2 Kosuń (40.)

Gatta: Bielichowski, Miłosiński - Adamski, Olejniczak, Marciniak, Szymczak, Wójcik, Kosuń, Oleszczyk, Szewczyk, Milewski, Chrzanowski

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, D.Pieczyński, Ł.Pieczyński, Wojciechowski, Lebiedziński, Mika, Mójta, Stanisławski, Jasiński, Solecki