Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Cel zrealizowany02 / 10 / 2011

Cel zrealizowany

Pierwsze ligowe punkty wywalczyli piłkarze Akademii FC Pniewy. Podopieczni Klaudiusza Hirscha w wyjazdowym spotkaniu pokonali TPH Polkowice 4:2.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie dla nas łatwy mecz. Po trudnych pojedynkach z Lidze Mistrzów jeszcze do końca nie zregenerowaliśmy sił - mówił po końcowej syrenie Dariusz Pieczyński. Spotkanie ułożyło się jednak dla gości idealnie. Po sześciu minutach prowadzili dwiema bramkami i wydawało się, że kolejne gole będą już tylko kwestią czasu. - Trochę rozprężyliśmy się i zaczęliśmy popełniać błędy. Polkowiczanie wykorzystali jedną ze swoich okazji i zrobiło się nerwowo - zauważył Pieczyński.

Na szczęście dla mistrzów Polski jeszcze przed przerwą Mateusz Mika i Dominik Solecki zdołali pokonać Wojciecha Wójtowicza i przewaga AFC znów była wyraźna. Po zmianie stron gospodarze starali się odrabiać straty, ale dopiero w ostatniej minucie zdołali pokonać świetnie broniącego w kilku sytuacjach Nicolae Neagu. Warto zaznaczyć, że ostatnie trzynaście minut pniewianie grali z pięcioma faulami na koncie. Każde kolejne przewinienie groziło przedłużonym rzutem karnym. - Mieliśmy sporo okazji, ale udało nam się zdobyć tylko cztery gole. Dziś wystarczyło to do pokonania TPH. Moim zdaniem mimo, iż nasi rywale są w tej chwili na ostatniej pozycji zdołają jeszcze w tym sezonie urwać punkty faworytom - podsumował trener Klaudiusz Hirsch.

TPH POLKOWICE - AKADEMIA FC PNIEWY 2:4 (1:4)

Bramki: 0:1 Jasiński (2.), 0:2 Łeszyk (6.), 1:2 Dudka (11.), 1:3 Mika (17.), 1:4 Solecki (17.), 2:4 Nowakowski (40.)

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, D.Pieczyński, Ł.Pieczyński, Mika, Despotović, Lebiedziński, Solecki, Jasiński, Mójta, Stanisławski

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA