Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

10 dni do Ligi Mistrzów14 / 09 / 2011

10 dni do Ligi Mistrzów

10 dni pozostało do pierwszego meczu Akademii FC Pniewy w turnieju UEFA Futsal Cup 2011. Turniej zostanie rozegrany w poznańskiej Arenie - rozpocznie się 24 września i potrwa przez cztery dni. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny.

Stolica Wielkopolski będzie po raz kolejny gościła imprezę europejskiego formatu. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują futsaliści. Gospodarzem turnieju UEFA Futsal Cup 2011 będzie mistrz Polski – Akademia FC Pniewy. W fazie Main Round futsalowej Ligi Mistrzów podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha zmierzą się z mistrzem Czech Erą Pack Chrudim, najlepszą belgijską ekipą Chatelineau Futsal oraz robiącym spore postępy Vegakameratene Futsal z Norwegii.

Specyfika futsalowej Ligi Mistrzów jest inna niż w przypadku boisk trawiastych. Zespoły spotykają się podczas kilkudniowych turniejów i rozgrywają mecze systemem każdy z każdym. Nie inaczej będzie podczas poznańskiego turnieju. Mistrzowie Polski w pierwszym dniu zagrają z Belgami. – To bardzo niewygodny przeciwnik. W swoim składzie ma Brazylijczyków oraz reprezentantów Belgii. Wiele wskazuje na to, że pojedynek z nimi może okazać się kluczowym dla układu końcowej tabeli naszego turnieju – mówi Hirsch.

Do dalszej fazy UEFA Futsal Cup 2011 awansują dwa najlepsze zespoły w turnieju. Zagrają one w tzw. Elite Round. W poprzednim sezonie gracze z Pniew zdołali awansować do grona najlepszych 16 drużyn w Europie! Czy tak samo będzie w tym roku? Mimo, iż nie są faworytem turnieju liczą na atut występu przed poznańską publicznością.

Warto zaznaczyć, że wstęp na turniej jest bezpłatny. Wystarczy tylko odebrać darmowy bilet (informacje o odbiorze wejściówek dostępne na stronie turnieju) i gorącym dopingiem pomóc najlepszej polskiej futsalowej drużynie w awansie do kolejnej fazy rozgrywek. - Futsal to bardzo widowiskowa gra. Gorąco zapraszam wszystkich do Areny – zachęca Dariusz Pieczyński czołowy zawodnik AFC.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA