Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Prezes: Zapraszamy za darmo20 / 09 / 2011

Prezes: Zapraszamy za darmo

W sobotę sędziowie gwizdkiem rozpoczną pierwszy mecz turnieju futsalowej Ligi Mistrzów UEFA Futsal Cup 2011. Impreza, która potrwa przez cztery dni wymaga sporego zaangażowania wielu osób. O to jak doszło do tego, że turniej zagości w stolicy Wielkopolski zapytaliśmy prezesa mistrzów Polski Cezarego Pieczyńskiego.

Czym dla Akademii jest turniej UEFA Futsal Cup 2011?

Cezary Pieczyński - Impreza jest wielkim wydarzeniem dla klubu. Co prawda jest to trzeci turniej (w poprzednim sezonie w fazie Main Round Akademia grała w Serbii oraz w Elite Round w Kazachstanie), ale tym razem po raz pierwszy wystąpimy jako gospodarz. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie delegatów UEFA. Po raz pierwszy od wielu lat polski klub organizuje turniej futsalowej Ligi Mistrzów. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniała forma promocji futsalu.

Jakie wymogi musiał spełnić klub żeby zostać gospodarzem?

- Przede wszystkim musieliśmy dysponować reprezentacyjnym obiektem. Kolejny krok to zapewnienie odpowiedniej oprawy organizacyjnej dla gości turnieju, czyli trzech zespołów które zagrają z nami podczas turnieju, dla delegatów UEFA i ekipy sędziowskiej. Impreza została bardzo życzliwie przyjęta przez władze miasta Poznania, które zaangażowały się w organizację. Warto zaznaczyć, że nasz turniej jest ostatnią imprezą pod auspicjami UEFA przed EURO 2012. Cieszymy się, że imprezę patronatem objął Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Ile osób jest zaangażowanych w organizację turnieju?

- Organizację tego przedsięwzięcia na swoje barki wzięło kilkadziesiąt osób. W dużej mierze przygotowanie całej imprezy jest możliwe dzięki wolontariuszom.

Zawodnicy zdołają powtórzyć sukces sprzed roku i wywalczyć awans do Elite Round?

- Mamy spore nadzieje na dobry wynik sportowy. Po losowaniu byliśmy troszkę rozczarowani bo chcieliśmy trafić na FC Barcelonę. Wylosowaliśmy bardzo trudnych przeciwników. Uważam, że są w naszym zasięgu. Przy wsparciu własnej publiczności nie jesteśmy bez szans. Wynik naszego pierwszego spotkania może okazać się kluczowy dla końcowego układu tabeli. Zwycięstwo w pierwszym meczu pozwoli nam z dużym komfortem podejść do kolejnych pojedynków. Wstęp na każdy mecz jest wolny. Wszystkich chętnych zapraszamy za darmo. Żeby wejść do hali należy odebrać wejściówkę - więcej informacji można znaleźć na www.uefafutsalcup2011.pl

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA