Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Arena czeka na mistrzów23 / 09 / 2011

Arena czeka na mistrzów

Poznańska Arena jest już gotowa na przyjęcie czołowych europejskich zespołów futsalowych. Jutro rozpoczyna się turniej UEFA Futsal Cup 2011.

W stolicy Wielkopolski są już obecne drużyny, które do wtorku będą walczyć o awans do fazy elitarnej futsalowej Ligi Mistrzów. UEFA Futsal Cup to rozgrywki potocznie zwane Ligą Mistrzów futsalu. To jedyne, oficjalne zawody dla europejskich mistrzów tej dyscypliny.

W odróżnieniu od piłki nożnej 11-osobowej Liga Mistrzów futsalu organizowana jest w formie kilkudniowych turniejów. Awans do kolejnej fazy uzyskują dwie najlepsze ekipy turnieju.

Dla Akademii występ w Arenie będzie miał wymiar symboliczny - W 1999 roku graliśmy tutaj turniej, który stał się początkiem Akademii. Skład mieliśmy wówczas typowo amatorski, ale mimo to wygraliśmy ze znaczącymi zespołami. Dało to początek już dwunastoletniej, uwiecznionej wieloma sukcesami drużyny - mówi Łukasz Pieczyński. Teraz drużyna wraca do swoich korzeni. - Futsal to bardzo widowiskowa dyscyplina. Pada w niej dużo bramek, zdarza się że mecze rozstrzygają się dosłownie w ostatnich sekundach. Dzięki temu kibice mogą emocjonować się pojedynkami do samego końca - zachęca do przyjścia czołowy zawodnik Akademii.

Wstęp na każdy z sześciu pojedynków będzie darmowy. Warto jednak pospieszyć się z odbiorem wejściówek. - Na wszystkie dni meczowe pozostało niespełna tysiąc kart wstępu. Po ich odbiór zapraszam już tylko do Areny - mówi Cezary Pieczyński, dyrektor turnieju.
 

Plan UEFA Futsal Cup 2011:
 
sobota
godz. 16.30 - Era-Pack Chrudim - Vegakameratene Futsal
godz. 19.00 - Akademia Futsal Club Pniewy - Chatelineau Futsal
 
niedziela
godz. 16.30 - Chatelineau Futsal - Era-Pack Chrudim
godz. 19.00 - Akademia Futsal Club Pniewy - Vegakameratene Futsal
 
wtorek
godz. 16.30 - Vegakameratene Futsal - Chatelineau Futsal
godz. 19.00 - Era-Pack Chrudim - Akademia Futsal Club Pniewy

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA