Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Nadzieja umiera ostatnia24 / 09 / 2011

Nadzieja umiera ostatnia

Od porażki rozpoczęli rozrywany w Poznaniu turniej UEFA Futsal Cup zawodnicy Akademii FC Pniewy. W swoim pierwszym meczu ulegli belgijskiemu Chatelineau 2:3.

Akademicy dwukrotnie w tym spotkaniu po strzałach Łukasz Pieczyńskiego obejmowali prowadzenie. Za każdym razem mistrzowie Belgii potrafili wyrównać. Szczególnie bolesna była druga bramka, którą pniewianie stracili zaledwie 41 sekund po wyjściu na prowadzenie. - Jestem przekonany, że gdyby nie padł ten gol udałoby nam się trzeci raz pokonać bramkarza Chatelineau - mówił prezes AFC Cezary Pieczyński.

Gospodarze turnieju zagrali jedno z najlepszych spotkań w trakcie ostatnich kilku tygodni. Nie wystarczyło to jednak do wywalczenia choćby jednego punktu. Spotkanie to może okazać się kluczowe dla końcowego układu tabeli. Pniewianie aby awansować do fazy Elite Round koniecznie muszą wygrać dwa pozostałe mecze. W przypadku wywalczenia kompletu oczek nie będą musieli oglądać się na rywali.

- Jestem zbudowany postawą moich zawodników. Wyszliśmy na boisko bardzo skoncentrowani. Walczyliśmy z całego serca. Niestety nie udało się osiągnąć sukcesu. Mogę zapewnić, że w następnych meczach nie będziemy odstawiać nóg i tak jak dziś włożymy w nie maksimum zaangażowania - powiedział Klaudiusz Hirsch,

AKADEMIA FC PNIEWY - CHATELINEAU FUTSAL 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Ł.Pieczyński (8.), 1:1 Andre (18.), 2:1 Ł.Pieczyński (23.), 2:2 Andre (24.), 2:3 Iano (36.)

Akademia: Neagu, Foltyn - Wojciechowski, Mika, Stanisławski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Despotović, Solecki, Lebiedziński, Jasiński

W drugim spotkaniu Era Pack Chrudim pokonała norweski Vegakameratne 6:2. Czesi dzięki temu zwycięstwu objęli prowadzenie w tabeli.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA