Multimedia

Futsal

Zwycięski gol kapitana25 / 09 / 2011

Zwycięski gol kapitana

Drugi dzień poznańskiego turnieju UEFA Futsal Cup dał odpowiedź na jedno pytanie. Awans do kolejnej rundy wywalczył zespół belgijskiego Chatelineau. Mistrz Polski Akademia FC Pniewy pokonał z kolei Norwegów z wyspy Vega 3:2. Decydujący gol padł siedem sekund przed końcem meczu.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem. Pniewianie spokojnie rozgrywali piłkę starając się przedostać pod bramkę Kennetha Rakvaaga. Defensywa norweskiej drużyny była szczelna tylko do 10. minuty. Wówczas to Dominik Solecki celnym strzałem dał gospodarzom turnieju prowadzenie. Kilka minut później Bartosz Łeszyk podwyższył na 2:0. Zawodnicy Vegakameratene podobnie jak w spotkaniu z Erą Pack Chrudim zdołali odrobić jednak straty. Kiedy po stracie drugiego gola trener Klaudiusz Hirsch wziął czas wydawało się, że wycofa bramkarza i zagra o komplet oczek. Stało się jednak inaczej.

Akademicy w ostatnich minutach budowali mozolnie atak pozycyjny. Kilkanaście sekund przed końcową syreną piłka trafiła do Frane Despotovicia. Chorwat obrócił się w kierunku bramki i huknął z całej siły. Piłka odbijając się od poprzeczki wyszła w pole. Publiczność nie zdążyła jeszcze wydać jęku zawodu, gdy do futbolówki dopadł Łeszyk. Kapitan AFC nie zmarnował swojej szansy i wprawił blisko dwutysięczną rzeszę sympatyków w euforię.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa. Muszę podziękować moim zawodnikom za walkę i determinację do samego końca spotkania. Mamy spore problemy w drużynie. Dziś zagraliśmy bez Michała Wojciechowskiego, który po wczorajszym spotkaniu jest wykluczony na kilka tygodni z gry. Mieliśmy sporo sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich w odpowiedni wykończyć - podsumował trener Hirsch.

AKADEMIA FC PNIEWY - VEGAKAMERATENE FUTSAL 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Solecki (10.), 2:0 Łeszyk (14.), 2:1 T.Klaussen (16.), 2:2 Moen (37.), 3:2 Łeszyk (40.)

Akademia: Neagu, Foltyn - Mójta, Mika, Stanisławski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Despotović, Solecki, Lebiedziński, Jasiński

Vegakameratene: Rakvaag, Floystad - L.M. Klaussen, Nielsen, Ovesen, Hovik, J.A. Klaussen, T.C. Klaussen, Wiseth, Moen, Solem, T. Klaussen

W drugim niedzielnym spotkaniu Chatelineau Futsal pokonało Erę-Pack Chrudim 4:2. Belgowie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. We wtorek o godzinie 19.00 Akademia zagra z Erą o drugie miejsce premiowane awansem do Elite Round. Wstęp bezpłatny.