Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Liczy się tylko zwycięstwo27 / 09 / 2011

Liczy się tylko zwycięstwo

Turniej UEFA Futsal Cup Main Round Poznań 2011 wchodzi w decydującą fazę. Po rozegraniu dwóch spotkań pewni awansu do elitarnych rozgrywek są już gracze Chatelineau. Dziś o drugie miejsce premiowane awansem do Elite Round powalczą mistrzowie Polski i Czech.

- Nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Mamy problemy wewnątrz drużyny, ale jak pokazaliśmy w przeszłości potrafimy uporać się z przeciwnościami losu i zawieszać rywalom wysoko poprzeczkę. W poniedziałek wszyscy zawodnicy dostali wolne tak, aby po ciężkim boju z Norwegami zregenerowali swoje siły. Stawiam sprawę jasno - będziemy walczyć o zwycięstwo bo tylko ono daje nam awans. Jeśli awansujemy będzie to dla nas olbrzymi sukces - mówi trener Akademii Klaudiusz Hirsch.

Regulamin turnieju jest skonstruowany w ten sposób, że tylko zwycięstwo pozwoli pniewianom awansować do kolejnego etapu rozgrywek. Zawodnicy Ery Pack Chrudim będą usatysfakcjonowani z remisu. Czesi wygrali wyżej niż AFC z zespołem Vegakameratene i do awansu wystarczy im jeden punkt.

Jak do meczu podchodzą i co sądzą o rywalu zawodnicy mistrza Polski? - To dla nas bardzo ważne spotkanie. W moim odczuciu z zespołem Ery będzie nam się grało lepiej niż z Norwegami. Czeska drużyna gra bardzo dobrze, jest poukładana i prezentuje zupełnie inną kulturę gry. Lubimy grać z kimś takim - twierdzi Mateusz Mika.

Początek spotkania w poznańskiej Arenie pomiędzy Erą i Akademią zaplanowano na godzinę 19.00. Wstęp darmowy - przy wejściu należy pokazać bezpłatne bilety.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA