Multimedia

Futsal

Niespodzianki nie było27 / 09 / 2011

Niespodzianki nie było

Ekipa Akademii FC Pniewy nie zdołała awansować do kolejnej fazy UEFA Futsal Cup. W decydującym meczu podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha przegrali z doskonale dysponowaną Erą Pack Chrudim 2:5

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla mistrzów Polski. Nicolae Neagu już w 63 sekundzie musiał wyciągać pikę z siatki. Kilka minut później Michal Marek zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i sytuacja akademików zrobiła się wyjątkowo trudno. - Mecz nie ułożył się dla nas dobrze. Szybko straciliśmy dwa gole i później bardzo trudno było nam skonstruować skuteczną akcję - mówił po meczu Hirsch. Czeski zespół bardzo umiejętnie bronił dostępu do swojej bramki. W momentach gdy Akademia zyskiwała optyczną przewagę na placu boju pojawiali się doświadczeni Cacau i Neris uspokajając grę mistrzów Czech. Akademia już w pierwszej połowie zdecydowała się na wycofanie bramkarza, ale nawet wówczas trudno było wypracować przewagę pod bramką Jakuba Zdanskiego.

Po zmianie stron AFC postawiło wszystko na jedną kartę. Po golu Mateusza Miki był taki moment w którym nadzieje publiczności zostały rozbudzone. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się - goście dołożyli dwa trafienia i marzenia o rundzie elitarnej trzeba odłożyć co najmniej na przyszły sezon. W ostatniej minucie na otarcie łez Frane Despotović dorzucił gola z rzutu karnego. To było wszystko na co było stać tego dnia akademików. - Po prostu byliśmy słabsi - podsumował trener AFC. Dodał: - Gratuluję Erze awansu. Zagrali świetny mecz, życzę im powodzenia w następnej rundzie. Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom. Walczyli ze wszystkich sił, ale Era okazała się po prostu lepszym zespołem. Dla nas była to świetna lekcja futsalu i doskonałe doświadczenie na przyszłość - zakończył.

Cała impreza została odebrana bardzo pozytywnie przez przedstawicieli UEFA. Delegat europejskiej organizacji pochwalił organizatorów: - Jestem bardzo zadowolony z całej imprezy. Osoby, które przygotowały wydarzenie spisały się doskonale. Ostatnie kilka dni, które spędziliśmy w Poznaniu będziemy wspominać bardzo miło. Mecze były interesujące, publiczność fantastycznie bawiła się - powiedział Victor Beseiro. Do pełni szczęścia zabrakło tylko sukcesu sportowego.

ERA PACK CHRUDIM - AKADEMIA FC PNIEWY 5:2 (2:0)

Bramki: 1:0 M.Mares (2.), 2:0 M.Mares (7.), 3:0 Resetar (28.), 3:1 Mika (30.), 4:1 R.Mares (33.), 5:1 Mares (38.), 5:2 Despotović (40.)

Era: Zdansky, Meller - R.Mares, Max, Slovacek, M.Mares, Neris, Popelka, Vladyka, Cacau, Resetar, Bouska

Akademia: Neagu, Foltyn - Stanisławski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Mika, Despotović, Solecki, Lebiedziński, Mójta, Jasiński

W drugim wtorkowym spotkaniu norweski Vegakameratene zremisował 2:2 ze zwycięzcą całego turnieju Chatelineau Futsal.