Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Nowy sezon bez presji16 / 09 / 2011

Nowy sezon bez presji

Kilkanaście godzin pozostało do rozpoczęcia kolejnego sezonu ekstraklasy futsalu. Kandydatów do mistrzowskiego tytułu jest kilku - wśród nich Akademia FC Pniewy. Aktualni mistrzowie Polski w swoim pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z Gattą Zduńska Wola.

Drużyna Gatty to beniaminek tegorocznych rozgrywek. Oba zespoły miały okazję spotkać się w minionym sezonie w 1/4 Halowego Pucharu Polski. Wówczas to dopiero dogrywka przyniosła pierwszego gola meczu. Pniewianie za sprawą Bartosza Łeszyka objęli prowadzenie, ale w końcówce dodatkowego czasu rywale zdołali wyrównać i ostatecznie zwyciężyć w rzutach karnych. - Tamto spotkanie to już historia - mówi Klaudiusz Hirsch, trener AFC.

Nowy sezon będzie różnił się od poprzedniego. Najpierw zespoły rozegrają ze sobą regularny sezon a później przystąpią do play-off'ów. - Na pewno będzie to ciekawa i emocjonującą forma rozgrywek dla kibiców. Już teraz niektóre zespoły nastawiają się właśnie na walkę w tej fazie. Może zdarzyć się kilka niespodzianek. Moim zdaniem w tej chwili aż pięć zespołów może realnie myśleć o zdobyciu mistrzostwa. W ostatnich latach osiągnęliśmy sporo i do rozgrywek przystępujemy bez presji. Chcemy grać spokojnie w swoim stylu. Nie oznacza to jednak, że nie mamy zamiaru bronić mistrzostwa - podkreśla Hirsch.

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA