Klub

Rozgrywki

Multimedia

Futsal

Zwycięstwo dla Daniela!05 / 11 / 2011

Zwycięstwo dla Daniela!

Akademia Futsal Club Pniewy odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością. Po pełnym dramaturgii spotkaniu podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali Rekord Bielsko-Biała 3:2.

- Zwycięstwo dedykujemy naszemu koledze Danielowi Lebiedzińskiemu, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Życzymy mu szybkiego powrotu na boisko - mówił po meczu strzelec zwycięskiego gola Mateusz Mika. Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla Akademii. W trakcie pierwszych minut zdominowali zawodników z Bielska-Białej. Już w 2. minucie Dariusz Pieczyński pokonał Krystiana Brzenka. W tym momencie w szeregach Akademii pojawiła się ogromna radość. Gol ten dodał im wiary we własne umiejętności. - W pierwszych fragmentach spotkania graliśmy zbyt statycznie, pozwoliśmy rywalom  narzucić styl gry - mówił Piotr Szymura, kapitan Rekordu. Gospodarze grali spokojnie i czekali na rozwój wydarzeń na boisku. Gracze Andree Buccioli z każdą minutą stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. Najpierw były gracz Akademii Jan Janovsky trafił w poprzeczkę, ale swoją kolejną szansę na pokonanie Macieja Foltyna wykorzystał z zimną krwią. Odpowiedź mistrzów Polski była natychmiastowa. Goście jeszcze świętowali strzelenie wyrównującego gola, gdy Bartosz Łeszyk wyprowadził AFC na prowadzenie!
 


Frane Despotovic popisał się świetną asystą
(fot. Krzysztof Kaczyński / www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)
 

W drugiej połowie rekordziści próbowali zdominować gospodarzy. Uzyskali przewagę na boisku. Akademicy zaczęli popełniać błędy w defensywie. Jeden z nich w 34. minucie wykorzystał Paweł Budniak. Po raz kolejny w tym sezonie mogło wydawać się, że akademicy znów stracą punkty. Stało się jednak inaczej. Minutę później Frane Despotović ograł rywala i posłał precyzyjne podanie do Miki, który dopełnił formalności. Doping kibiców pomógł zawodnikom trenera Hirscha dotrwać do końca spotkania. Radość po końcowej syrenie była ogromna. - Bardzo cieszymy ze zwycięstwa. Wiktoria w dzisiejszym meczu jest dla nas bardzo ważna. Dziękuje zawodnikom za to co pokazali na boisku. Walka, ambicja, agresja to wszystko zadecydowało o naszym pierwszym zwycięstwie przed własną publicznością w tym sezonie. Dziękuje kibicom za wsparcie. W następnych meczach będziemy starać się udowodnić iż wracamy do dobrej dyspozycji - podsumował Hirsch.


Mateusz Mika zdobył zwycięskiego gola
(fot. Krzysztof Kaczyński / www.wielkopolskisport.pl / www.krainawspomnien.pl)


AKADEMIA FC PNIEWY - REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 D.Pieczyński (2.), 1:1 Janovsky (15.), 2:1 Łeszyk (16.), 2:2 Budniak (34.), 3:2 Mika (35.)

Akademia: Foltyn, Jankowski - Łeszyk, Stanisławski, Pieczyński Ł, Pieczyński D, Mika, Despotović, Solecki, Laskowski, Mójta, Jasiński

Rekord: Brzenk, Szymura, Łysoń, Polasek, Janovsky, Zając, Dura, Machura, Budniak, Wojtas, Bubec, Mentel

Pozostałe informacje

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

© 2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - NOTA PRAWNA