Multimedia

Futsal

Trzy punkty wywalczone w ostatnich sekundach10 / 11 / 2011

Trzy punkty wywalczone w ostatnich sekundach

Łukasz Pieczyński zdobył jedynego gola w zaległym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy. Decydująca o zwycięstwie Akademii bramka padła w przedostatniej minucie zawodów.

Dla obu zespołów było to spotkanie z kategorii meczów o wszystko. Gospodarze wychodzący z dołka podeszli do spotkania zmotywowani ostatnim zwycięstwem z Rekordem. Popularni Marchewkowi po wyjazdowej klęsce 1:8 z Wisłą chcieli udowodnić, że był to typowy wypadek przy pracy. Pierwsza połowa meczu nie zachwyciła. Drużyny podeszły do siebie z dużym szacunkiem - mimo to od czasu do czasu pod bramkami dochodziło do groźnych sytuacji. W 16. minucie najlepszą okazję do zdobycia gola miał Marcin Stanisławski - otrzymał podanie od Dariusza Pieczyńskiego i kapitalnie podciął piłkę nad Jurijem Wasylczenką. Gdy wydawało się, że futbolówka za moment zatrzepocze w siatce w ostatniej chwili sprzed linii wygarnął ją Dimitrij Korecki.

Po zmianie stron zawodnicy Akademii i Marwitu przyspieszyli tempo akcji ofensywnych. Żadna z wielu akcji nie została jednak zamieniona na gola. Zebrani w pniewskiej hali kibice powoli zaczynali się godzić z bezbramkowym remisem. Wówczas to Bartosz Łeszyk popisał się idealnym podaniem do Łukasza Pieczyńskiego. Ten ostatni znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie i na trybunach zapanowała wielka radość. Torunianie natychmiast wycofali bramkarza i niewiele brakowało, żeby wyrównali stan meczu. Szczęście w końcówce uśmiechnęło się do Akademików, którzy w dwóch ostatnich pojedynkach wywalczyli komplet punktów.

AKADEMIA FC PNIEWY - MARWIT TORUŃ 1:0